DVORCAFE
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da biste mogli pristupiti i videti sav forum morate biti registrovani kod nas.
Registracija je besplatna.
Dođite da se družimo.

DVORCAFE TIM
DVORCAFE

PrijemGalerijaTražiRegistruj sePristupi
POZDRAV, DA BISTE MOGLI VIDETI LINK MORATE: 1). DA SE REGISTRUJETE NA NAŠ FORUM 2).DA SE PRIJAVTE 3). DA U TEMU ODREĐENOG LINKA NEŠTA NAPIŠETE ZAHVALITE ALI SLIČNO I LINK ĆE VAM BITI VIDLJIV ISTOG TRENUTKA. SVE VAM PIŠE I U TEMI [KAKO DA VIDIM LINK]
RADIO GLAS KRAJINE
BRZI ČET DVORCAFE
Zadnje teme
NAŠI BANERI

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI  OVDJE

NAŠI PRIJATELJI

Shrani.si

banner

Shrani.si

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) 35kvllv

Beograd Online - TV i Radio

VIŠE INFORMACIJA OVDJE

Poslanici naj aktivniji meseca
milan08
МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Vote_lcapМОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Voting_barМОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Vote_rcap 
Rica
МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Vote_lcapМОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Voting_barМОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Vote_rcap 
zlatana
mischa54
Zlaya
micale
dani78
senadmne
radulkoga
seljak
Ko je trenutno na forumu
Imamo 26 korisnika na forumu: 3 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta

Jedan Amsterdamac, senadmne, XisiX

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 155 dana 24/12/2019, 02:09
Statistike
Imamo 13722 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Milan123

Naši korisnici su poslali ukupno 160572 članaka u 9999 teme

Delite

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ)

Ići dole 
AutorPoruka
milan08
Administrator
Administrator
milan08

Broj poruka : 17539
Datum upisa : 13.11.2011

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Empty
PočaljiNaslov: МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ)   МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) Icon_minitime5/1/2016, 21:15

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА
(ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ)

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) 648704458488468

Молитвама Светих Отаца наших Господе Исусе Христе, Боже наш,помилуј нас. Амин.
Царе небески, Утешитељу, Душе Истине, који си свуда присутани све испуњаваш, Ризнице добара и Даваоче живота, дођи и усели се у нас иочисти нас од сваке нечистоте и спаси, Благи, душе наше.
Свети Боже, Свети Крепки, Свети Бесмртни, помилуј нас (трипута).
Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у вековевекова. Амин.
Пресвета Тројице, помилуј нас; Господе, очисти грехе наше;Владико, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше имена твогаради.
Господе помилуј (три пута).
Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у вековевекова. Амин.
Оче наш који си на небесима, да се свети име твоје, да дођецарство твоје, да буде воља твоја и на земљи као што је на небу; хлеб нашнасушни дај нам данас и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамодужницима својим; и не уведи нас у искушење, но избави нас од нечастивог.

Псалам 3: Господе, како је много непријатеља мојих!Многи устају на мене. Многи говоре за душу моју: нема му помоћи од Бога. Али Тиси, Господе, штит који ме заклања, слава моја; Ти подижеш главу моју. Гласоммојим вичем ка Господу, и чује ме са свете горе своје. Ја лежем, спавам иустајем, јер ме Господ чува. Не бојим се много хиљада народа што наваљују намене. Устани Господе! Помози ми, Боже мој! Јер Ти бијеш по образу свенепријатеље моје; Ти разбијаш зубе безбожницима. Од Господа је спасење. Нека будена народу твом благослов твој.

Псалам 69: Боже, похитај да ме избавиш; Господе, дами помогнеш! Нека се постиде и посраме који траже душу моју! Нека уступе натраги осрамоте се они који ми зло желе! Са стидом нека се врате натраг и осрамотеони који ми говоре: тако, тако! Нека се узрадују и узвеселе Тобом сви којитраже Тебе, Боже, и који воле спасење твоје; нека стално говоре: велики јеГоспод. А ја сам сиромах и бедан, Боже, помози ми! Ти си помоћ моја и избавитељмој, Господе, не закасни!

Псалам 141: Гласом својим ка Господу вичем, Гласомсвојим Господу се молим. Изливам пред њим мољење своје, тугу своју пред њимказујем, кад изнемогне у мени дух мој. Ти знаш стазу моју. На путу којим ходам,сакрише ми замку. Погледам надесно, и видим да ме нико не зна; нестаде миуточишта, нико не мари за душу моју. Вичем к теби, Господе; велим: Ти сиуточиште моје, део мој на земљи живих. Чуј јадиковку моју, јер се мучимвеома.Избави ме од оних који ме гоне, јер су јачи од мене. Изведи из тамницедушу моју, да славим име твоје. Око мене ће се окупити праведници када миучиниш добро.

Теби, Богородице, Војвоткињи која се бори за нас, ми, слугетвоје, узносимо победне захвалне песме јер смо се избавили од зала; но и сада,пошто имаш моћ непобедиву, ослободи нас од свих опасности, да ти кличемо: радујсе, Невесто неневестна!

Тропар Св. кнезу Лазару (глас 3): Красотузажелев славе Божје, у земаљском Њему благоугодио си, и уручени ти талант,добрим трудом удвостручио јеси. Њега ради и боривши се до крви, и отуд плату замуке своје, као мученик примио си од Христа Бога. Њега моли да спасепрослављаче твоје, Лазаре.

Тропар св. српским мученицима (глас 8): Збогверности Богу и Божијој правди, пострадасте телом, земља се растужи, ал'спасосте душе, небо се весели; а преци се ваши распеваше небом, на капији рајасретоше вас с песмом: "Имена су ваша у књизи вечности, улазите у рај децобесмртности". Ми на земљи род ваш кличемо вам углас: мученици нови молитесе за нас.

Молитва Богородици
О Пресвета Госпођо, Владарко Богородице! Ти си узвишенија одсвих Анђела и Арханђела, и драгоценија од свеколике творевине; ти си помоћницаонима којима је неправда учињена; ти си нада безнадежнима; ти си заступницаубогих, утеха ожалошћених, хранитељка гладних, одећа нагих, исцељење болних,спасење грешних. Ти си помоћ и заштита свим хришћанима! О, свемилостиваГоспођо, Дјево Богородице, Владарко, милошћу својом спаси и помилуј благоверниправославни род наш; спаси, Госпођо и помилуј слуге твоје: најсветијегпатријарха нашег Павла, високопреосвећене митрополите, архиепископе и епископе,и сав свештенички и монашки чин; благоверне чланове управе, војеначалнике,градоначалнике, христољубиву војску и све православне хришћане. Заштити ихчасном ризом својом и умоли, Госпођо, Христа Бога нашег, који се из тебеоваплотио без семена, да нас својом вишњом силом наоружа против невидљивих ивидљивих непријатеља наших. О, свемилостива Госпођо, Владарко Богородице,подигни нас из дубине греховне и избави нас од глади, погибије, земљотреса,помора и потопа, од огња и мача, од најезде туђинаца и међусобног рата ираспри, од напада вражјих и шкодљивих ветрова, од смртоносне ране и сваког зла.Подај, Госпођо, мир и здравље слугама твојим, свим православним хришћанима, ипросвети им ум и очи срца на спасење. И удостој нас, грешне слуге твоје,царства Сина твог, Христа Бога нашег. Јер је моћ његова благословена исвепрослављена, са Беспочетним Оцем његовим и са Пресветим, Благим иЖивотворним Духом његовим, сада и увек и у векове векова. Амин.

Молитва Господу Исусу Христу
Господе, Боже силa, Боже спасења нашег, Боже који сам чинишчудеса, погледај милостиво и снисходљиво на своје смирене слуге и чуј насчовекољубиво и помилуј. Ево, наши се непријатељи скупише против нас, да насуниште и да разоре светиње наше. И Ти, који све знаш, знаш да су неправедноустали на нас, и да се не можемо одупрети њиховом мноштву ако нам ти непомогнеш. И овако грешни и недостојни, кајући се, са сузама Ти се молимо:помози нам, Боже Спаситељу наш, и избави нас ради славе имена твог, да не бирекли непријатељи наши: "Гле, оставио их је Бог, и нема Онога ко ихизбавља и спасава", него да познају сви народи да си Ти Бог наш, а ми децатвоја, увек заштићавана твојом влашћу. Покажи нам, Господе, милост твоју, да бисе и на нас примениле речи које је Мојсије рекао Израиљу: "Будите одважни,стојте, и видећете спасење Господње, јер ће се Господ борити за вас". Дајнам добро знамење, да виде сви који мрзе православну веру нашу и нас, да сепосраме и смире. О Господе Боже наш, Спаситељу, Снаго, Надо и Заступништвонаше, не помени безакоња и неправду народа твог, и не окрени се од нас у гневусвоме, него милостиво и снисходљиво посети своје смирене слуге. Дођи нам упомоћ и разруши лукаве намере оних који нам зло мисле; суди онима који нас вређају,и покори оне који се против нас боре; обрати њихову нечисту дрскост у страх ибекство. Опрости грехе онима којима си доделио да у борби положе животе својеза Веру и Отаџбину, и дај им нераспадљиве венце у дан праведног Суда твог. Јерси Ти Заступник, Победа и Спасење свих оних који се надају у Тебе, и Тебеславимо Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек и у векове векова. Амин.

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) 648704458488468

/ Ко хоће више од овога, може, по сопственом нахођењу,укључити у ово правило и неке друге псалме (на пример:33,34,43,63,73,82), илинеки акатист (рецимо:"Свемогућем Богу при најезди искушења") или семолити на бројанице - "Господе Исусе Христе, Сине Божји, (или: ПресветаБогородице) спаси српски народ и земље од сваког зла"/.

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ) 480208_612241078787610_2049350211_n
Nazad na vrh Ići dole

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА (ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DVORCAFE :: DISKUSIJE :: Caffe bar - Dvor-
Skoči na: