»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
»DVORCAFE«

»FORUM DVORCAFE / DVOR NA UNI«
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupiRSK RADIO
POZDRAV, AKO HOĆETE VIJDETI LINKOVE DOWNLOADA MORATE URADITI SLEDEĆE
1). DA SE REGISTRUJETE ALI PRIJAVTE NA NAŠ FORUM
2). POSLE 10 NAPISANIH PORUKA ĆE TE MOĆI VIDETI LINK
3). GOSTI NEMAJU PRISTUP DOWNLOADU
4). SVE VAM PIŠE NA FORUMU U TEMI >> OVDE << [KAKO DA VIDIM LINK]
1). MOLIM SVE NAŠE ČLANOVE DA SE SUZDRZE OD RAZNIH PRVOKACIJA I UVREDE DRUGIH ČLANOVA FORUMA
2). BUDITE PRISTOJNI I POSTUJTE DRUGE AKO HOĆETE DA VAS NEKO POSTUJE
3). OVDJE NEMA POLITIKE RAZNIH DISKUSIJA O TOME, RAZNIH VRIJEĐANJA ZATO VAS MOLIM SUZDRZITE SE OD RAZNIH ISPADA
4). AKO BUDETE IMALI TAKAV ILI SLIČAN PROBLEM ONDA PIŠITE >> OVDE <<
5). SVAKI ISPAD I VRIJEĐANJA BIĆE STROGO KAŽNJENO [BAN]
1). MOLIMO SVE NAŠE ČLANOVE DA NE POSTAVLJATE RAZNE VIDEO SNIMKE SA UVREDLJIVIM SADRZAJIMA NA NACIONALNOJ I VJERSKOJ
PRIPADNOSTI
2). U SUPROTNOM ĆETE BITI ODSTRANJENI / BANOVANI SA FORUMA BREZ UPOZERENJA
1). RSK RADIO JE KRAJIŠKI RADIO ONLINE 24/h NA DAN I 365 DANA U GODINI
2). AKO STE ZA MUZIČKU ŽELJU ONDA STE NA PRAVOM MJESTU
3). PIŠITE NA MALOM ILI VELIKOM CHETU TAD KAD JE DJ RSK RADIO /ADMIN /SLOBO / RSK PRISUTNI
4). BILO KOJU VRSTU MUZIKE OSIM NACIONALNE ISPUNJAVAMO NAŠIM ČLANOVIMA OBA FORUMA I TO SVE BESPLATNO
5). UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO KOJA PJESMA BUDE NA VJERSKOJ ALI NACIONALNOJ OSNOVI HVALA
24/h SA VAMA / RSK RADIO
NAŠI BANERI
КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) 30xevr6


Shrani.si

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI
OVDE
RAZMJENA BANERA
AKO STE ZA RAZMENU ILI SARADNJU ONDA PIŠITE OVDE


NAŠI PRIJATELJI
Shrani.si

banner

КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) 15fovnb

КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Krajin12





Shrani.si

DVORCAFE & RSK
LINKOVI PRIJATELJSKIH FORUMA
1. RSK-RADIO

SLUŠAJTE RSK RADIO I OVDE
SLUŠAJTE RADIO RSK>>OVDE<<
POSJETIOCI

Flag Counter
FORUM DVORCAFE
DOBRO DOŠLI NA FORUM DVORCAFE
PRAVILA PRI REGISTRACIJI
Pravila pri registraciji:
1) Registrirajte se sa pravom i važećom e-mail adresom.
2) Nalog neće biti odobren ako e-mail adresa nije važeća, ne pišite ime velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima.
3) Ako u roku od 1-2 dana vaš nalog nije aktivan to znači da vam nije ispravna e-mail adresa ili ste pisali velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima u tom primeru će vaš nalog biti obrisan.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo naše članove da se ne služe raznim trikovima i forama lažnim adresama brisanje naloga registracijom itd da im to neće proći. Takvi će biti trajno banovani sa našega foruma.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo sve naše članove da uzmete 2 minuta vremena i pročitate pravila foruma te da se ponašate skladno sa pravilima.
Zato vas molimo pročitajte ih i javite se na poruke administracije da nebi došlo do neželjenih problema.

 

 КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
milan08
Administrator
Administrator
milan08


Broj poruka : 14800
Points : 37011
Reputation : 31
Datum upisa : 13.11.2011

КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Empty
PočaljiNaslov: КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО)   КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Icon_minitime18/1/2016, 15:21

КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО)
КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Big-2-700x466
Фото: Дарја Асламова
Тихи, практично медени Нинберг. Град играчака и слаткиша, богат и мало поспан. Као из причи Гофмана. Ресторани са одличним свињским плећкама. Луксузне продавнице. На једном од њих је постер: „Добродошле избеглице! Доведите своју породицу овде!“. Ја сам згранута. Разумем несрећног човека који бежи од куће и тражи азил, али да га позовете да доведе целу своју породицу (источњаци су познати по томе да им породицу чини десет или дванаест људи најмање), то је апсурдно! 
Пре шест месеци, град није знао за страх. А онда су дошли мигранти. А иза њима и продавнице пуне средстава за самоодбрану. Све је већ распродато. 
„Плашим се за моју жену. Ја сам двадесет година живео у исламској земљи и одлично разумем психологију муслимана. Они не нападају сами. Само у гомили. Шта ако моју Олесју (она је Немица из Барнаула) окружи пет агресивних људи и она једног испрска сузавцем? То ће сигурно изазвати остале. Генерално, ко ће бранити Немачку? Ја сам био у Совјетској школи и тамо сам научио да пуцам, растављам и састављам калашњиков. Ако је потребно, могу да заштитим своју породицу. А Немци? Они нису научили ништа“, каже Алекс Фос, „руски“ Немац, који је дошао 1993. године из Таџикистана.
Олесја и Алек живе у Немачкој већ двадесет година. Пре шест месеци Олесја је трчала свако јутро у оближњој шумици. Сада је са тим готово. Два километра даље отворен је избеглички логор, а сада се спрема отварање још два велика логоре.
КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Darja-i-ruski-nemac-700x585
Алекс Фос и Дарја Асламова (Фото: Дарья АСЛАМОВА)
„Радим у великој компанији МАН, која се бави производњом аутобуса. Део производње је пресељен у иностранство, а празна складишта насељена су мигрантима. Иза зида поред ког радим су они. И сваки пут видим слику: жене перу одећу, мушкарци су у кругу и играју неку игру или причају. У затворенемо простору имају грејање и кревет. У дворишту тушеве и тоалете. Сваки дан долази ГЕРМАН сервис који чисти за њима. Замислите: Немци чисте двориште, перу тоалете и тушеве за мигранте, а они седе и гледају! Мигранти имају много слободног времена. Зашто не могу да почисте за собом“, каже Алекс. 
„Промене се брзо дешавају. Испред моје канцеларије је била продавница „Практикер“ која је продавала све за кућу. Врата, намештај, шта год да желите. Сада је затворена, а у тај простор су се уселили мигранти. Деца су имала теретану у редовним школама. Имала су плаћен дом за децу из сиромашних породица. Ја сам их тамо возио када сам волонтирао. Сада је тај дом затворен и дат мигрантима. Реците ми како можете узету својима да бисте дали странцима? Ако имам велики сто који је пун, и неко непозван дође ја ћу га угостити. Чак ћу са њим и последњи поделити. Али никада нећу узети свом детету хлеб из уста да бих дао госту; и то не могу да разумем.”
„Схватите, ја нисам против имиграната. Ја сам овде побегао од рата у Таџикистану и често упоредим своја искуства са понашањем нових избеглица. Знам шта је рат. Али када смо долазили, прво смо послали старе, жене и децу. А онда смо и ми дошли. Било нам је тешко да се интегришемо. Руски менталитет борба, вотка. У исто време смо изашли из срушеног Совјетског Савеза, где 90-их није имало никаквих закона. Али морали смо да научимо језик, поштујемо законе ове земље, нашли смо посао. Ако желим да једем кнедле са вотком, ја то радим код куће.”
„А сада. Дошло 90 одсто здравих мушкараца, којима је, наравно, хитно потребна жена. А чија? Наша. Емоције кључају после силовања у Келну . Видим у очима отаца који имају кћерке, и мислим:’ Хвала Богу, сине мој’. Школе сада спроводе посебне лекције: шта деца треба да ураде када виде велику гомилу избеглица, како да их се чувају. Возимо наше дете на игралиште и често разговарамо са другим родитељима. Дакле: родитељима је школа послала писма у којима се девојкама саветује да не носе сукње и шорц, хаљина које нису изазовне, дугих рукава. Питамо се: имамо ли будућност? Зашто се избеглице из наших пореза плаћају 620 евра (многи Немци имају пензију од 500 евра)?”
„Раније, смо на послу разговарали углавном о фудбалу (Немцима су страствени љубитељи фудбала). Сада се говори само о избеглицама. Ја не знам ниједног Немца ком одговара тренутна ситуација. Зашто моја жена треба да размишљамо о томе каква јој је хаљина, да не би привукла пажњу на јавним местима? Треба да носе бурке када иду у продавницу? Недавно је уведен нови закон: новине не могу навести држављанство лица које је извршило кривично дело. У Немачкој: нема приче о проблему, нема проблема.”
КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Big-2-1-700x511
Фото: Дарја Асламова
„Мој пријатељ има пријатеља полицијског комесара. И њему се развезао језик после пар пива. У полицију долазе жртве: опљачкани, претучени или девојка која је силована. Документи о злочинима које су починили мигранти, лежи у посебном фолдеру. Зашто је то тако? Зато што захтева минимум тумача и представника конзулата страног држављанина. Ове услуге морају бити плаћене из градског буџета. Они чак немају пасош. А онда мигрант не може да плати казну од 1.000 евра. Он нема новца. Поред тога, избеглица није држављанин, и не примјењује се немачки устав. Дакле, пусти га.”
Ако се ситуација погорша, ако ове године дођу још милион нових избеглица, шта људи да раде? Или да пређу на ислам или нацизм. Ја не желим! Ја сам нормална особа и желим то и даље да будем. После 20 година живота у Немачкој, морамо да се запитамо да ли морамо да се вратимо у Русију? Добра ствар је што Олесја има руски пасош, али ја имам стари, совјетски. Русији требају грађани марљиви и да се придржавају закона, а ми смо такви, закључује за  Комсомолскују правду Алекс Фос.
Извор: kp.ru – Дарја Асламова/ за СРБИН.ИНФО превео Илија Вуксановић
[You must be registered and logged in to see this link.]

DraganRS likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DraganRS
Član
Član
DraganRS


Broj poruka : 12
Points : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 01.07.2010

КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Empty
PočaljiNaslov: Re: КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО)   КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО) Icon_minitime2/1/2024, 22:05

svabe su svi po dnk nacisti
Nazad na vrh Ići dole
 
КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА: Немачкој остаје или ислам или нацизам (Превод са руског – СРБИН.ИНФО)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Нико Нема Што Србин Имаде Само Слога Србина Спасава Косовски Покличи

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
»DVORCAFE« :: 1 » PRAVILA DOBRO DOŠLI NOVOSTI KONTAKT ITD «  :: Novost iz Svijeta-
Skoči na: