»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
»DVORCAFE«

»FORUM DVORCAFE / DVOR NA UNI«
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupiRSK RADIO
POZDRAV, AKO HOĆETE VIJDETI LINKOVE DOWNLOADA MORATE URADITI SLEDEĆE
1). DA SE REGISTRUJETE ALI PRIJAVTE NA NAŠ FORUM
2). POSLE 10 NAPISANIH PORUKA ĆE TE MOĆI VIDETI LINK
3). GOSTI NEMAJU PRISTUP DOWNLOADU
4). SVE VAM PIŠE NA FORUMU U TEMI >> OVDE << [KAKO DA VIDIM LINK]
1). MOLIM SVE NAŠE ČLANOVE DA SE SUZDRZE OD RAZNIH PRVOKACIJA I UVREDE DRUGIH ČLANOVA FORUMA
2). BUDITE PRISTOJNI I POSTUJTE DRUGE AKO HOĆETE DA VAS NEKO POSTUJE
3). OVDJE NEMA POLITIKE RAZNIH DISKUSIJA O TOME, RAZNIH VRIJEĐANJA ZATO VAS MOLIM SUZDRZITE SE OD RAZNIH ISPADA
4). AKO BUDETE IMALI TAKAV ILI SLIČAN PROBLEM ONDA PIŠITE >> OVDE <<
5). SVAKI ISPAD I VRIJEĐANJA BIĆE STROGO KAŽNJENO [BAN]
1). MOLIMO SVE NAŠE ČLANOVE DA NE POSTAVLJATE RAZNE VIDEO SNIMKE SA UVREDLJIVIM SADRZAJIMA NA NACIONALNOJ I VJERSKOJ
PRIPADNOSTI
2). U SUPROTNOM ĆETE BITI ODSTRANJENI / BANOVANI SA FORUMA BREZ UPOZERENJA
1). RSK RADIO JE KRAJIŠKI RADIO ONLINE 24/h NA DAN I 365 DANA U GODINI
2). AKO STE ZA MUZIČKU ŽELJU ONDA STE NA PRAVOM MJESTU
3). PIŠITE NA MALOM ILI VELIKOM CHETU TAD KAD JE DJ RSK RADIO /ADMIN /SLOBO / RSK PRISUTNI
4). BILO KOJU VRSTU MUZIKE OSIM NACIONALNE ISPUNJAVAMO NAŠIM ČLANOVIMA OBA FORUMA I TO SVE BESPLATNO
5). UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO KOJA PJESMA BUDE NA VJERSKOJ ALI NACIONALNOJ OSNOVI HVALA
24/h SA VAMA / RSK RADIO
NAŠI BANERI
Istina konačno na slobodi 30xevr6


Shrani.si

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI
OVDE
RAZMJENA BANERA
AKO STE ZA RAZMENU ILI SARADNJU ONDA PIŠITE OVDE


NAŠI PRIJATELJI
Shrani.si

banner

Istina konačno na slobodi 15fovnb

Istina konačno na slobodi Krajin12





Shrani.si

DVORCAFE & RSK
LINKOVI PRIJATELJSKIH FORUMA
1. RSK-RADIO

SLUŠAJTE RSK RADIO I OVDE
SLUŠAJTE RADIO RSK>>OVDE<<
POSJETIOCI

Flag Counter
FORUM DVORCAFE
DOBRO DOŠLI NA FORUM DVORCAFE
PRAVILA PRI REGISTRACIJI
Pravila pri registraciji:
1) Registrirajte se sa pravom i važećom e-mail adresom.
2) Nalog neće biti odobren ako e-mail adresa nije važeća, ne pišite ime velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima.
3) Ako u roku od 1-2 dana vaš nalog nije aktivan to znači da vam nije ispravna e-mail adresa ili ste pisali velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima u tom primeru će vaš nalog biti obrisan.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo naše članove da se ne služe raznim trikovima i forama lažnim adresama brisanje naloga registracijom itd da im to neće proći. Takvi će biti trajno banovani sa našega foruma.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo sve naše članove da uzmete 2 minuta vremena i pročitate pravila foruma te da se ponašate skladno sa pravilima.
Zato vas molimo pročitajte ih i javite se na poruke administracije da nebi došlo do neželjenih problema.

 

 Istina konačno na slobodi

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Žika
Webmaster
Webmaster
Žika


Broj poruka : 1493
Points : 200040787
Reputation : 15
Datum upisa : 29.01.2009
Lokacija : Petrinja - Dvor

Istina konačno na slobodi Empty
PočaljiNaslov: Istina konačno na slobodi   Istina konačno na slobodi Icon_minitime20/3/2009, 12:02

Istina konačno na slobodi
Predao sam se 2001. godine, dva puta sam hapšen, ali sam dokazao svoju nevinost za ratni zločin koji mi je pripisan i zbog koga sam u Hrvatskoj, 1994. u odsustvu osuđen na dvadeset godina zatvora, kaže Đuro Đurić


Dvor na Uni – „Zbog pljačke i paljenja njihovih domova, ubistva i proterivanja Hrvata”, Srbina Đuru Đurića, hrvatsko pravosuđe je, 1994. godine, u odsustvu osudilo na dvadeset godina zatvora (!) „Ratni zločinac” iz sela Unčani kod Dvora na Uni, svih poratnih godina „prebirao” je po svojoj prošlosti ne bi li pronašao bar nešto što bi ga moglo kompromitovati i izvesti pred sud za ratne zločine Republike Hrvatske.

„Jeste da sam bio pripadnik rezervnog sastava milicije i da sam, kao još dvadesetak mojih saboraca, koji su takođe osuđeni u odsustvu, učestvovao u odbrani rodnih ognjišta. Ali nije istina da sam odgovoran za zločine koji su počinjeni u banijskim selima Strugi, Zamlači i Kozibrodu. Odlučio sam da krenem u borbu i da dokažem nevinost i tako demantujem laži koje se, po ko zna koji put, pripisuju nama Srbima, počinje Đurić priču o istini koja je, nakon višegodišnje neizvesnosti, konačno ugledala slobodu.

Polovinom 2001. godine, Đurić se odlučio na taj korak i na graničnom prelazu Matijevići, između Novog Grada i Dvora na Uni, predao se graničnoj policiji Republike Hrvatske.

Za hrvatske medije sam bio uhapšen, a za srpske sam se predao. Uhapšen ili se predao, svejedno je pošto sam, sa graničnog prelaza, sa lisicama na rukama krenuo put Siska gde sam trebao biti prvi put ispitan. Pretnje vešanjem nekog nadobudnog islednika za koga rat još nije bio završen, samica za „ratnog zločinca” i neizvesnost, trajali su sve do Ilindana kada sam obavešten da se pakujem i da, nakon dva meseca zatvora, idem na slobodu. Nikakvo obrazloženje nisam dobio. Mojoj, a ni radosti posebno majke Milke i supruge Ljilje, nije bilo kraja, seća se Đuro Đurić.

Bivši srpski policajac u Hrvatsku ponovo dolazi početkom februara ove godine. I opet ga hapse. I opet za iste „ratne zločine”. Proces se ovoga puta nastavlja saslušavanjem osam svedoka. Međutim, niko od njih, u Đuri Đuriću, Đoki kako ga u Dvoru svi zovu, nije prepoznao čoveka koga je Hrvatska optužila za zločine. Posle svega Đurić je oslobođen i vraća se opet u novigradsko naselje Rakani, u Republici Srpskoj, gde ima svoju auto-lakirersku radnju.

Sve je to danas za mene jedna ružna prošlost, u kojoj sam uspeo pobediti hrvatsko pravosuđe i sa sebe skinuti teško breme ratnog zločina koga su mi pripisali. Niko ne zna koliko je još ljudi koji su, baš kao i ja, bez ijednog valjanog razloga proglašeni ratnim zločincima. Jedva čekam kada ću ponovo u svoje rodno selo. Nikada od toga nisam odustao. Opet ću da radim posao koji sam radio pre rata. I opet drugovati sa ljudima od kojih me rat samo privremeno rastavio, navodi Đurić.

Đoko je u braku sa suprugom Ljiljom koja je u ratu umrla, izrodio dva sina, a sa drugom suprugom dobio još jednog. Stariji Mile i Dragan uveliko rade u Beogradu i u Banjaluci, a najmlađi, četrnaestogodišnji Damjan, uskoro će u Italiju, u fudbalski kamp milanskog „Intera”. Kažu da je nesvakidašnji talent.

Sve što je lepo složilo mi se i došlo na svoje mesto. Stariji sinovi su uspeli u poslu, a najmlađi će, najvjerovatnije stopama fudbalskih majstora. Supruga i ja ćemo u Unčane na dedovinu. Samo sada bez ikakvog straha da će ti neko zakucati na vrata i reći da si zločinac, kaže na kraju Đuro Đurić.


Povratak u Dvor na Uni

Povratku Đurićevih posebno se raduju Mirko Oblaković i supruga mu Milka. On je Srbin i načelnik Opštine Dvor na Uni, a ona lekarka u mesnoj bolnici. Raduju se jer se svaki pa i najmanji pomak nabolje, za srpske povratnike meri duplim aršinima.

U Dvor na Uni iz izbeglištva se vratilo tek dve i po od ukupno četrnaest hiljada Srba koliko ih je u ovoj opštini bilo pre rata.


Istina konačno na slobodi Djuric


Đuro Đurić sanja povratak u svoje Unčane (Foto S. Sabljić)


Istina konačno na slobodi 28qvx4z
[You must be registered and logged in to see this link.]Istina konačno na slobodi 1598881fe70ad82m3
Nazad na vrh Ići dole
https://zika9452.forumsr.com
delija
Vidan član
Vidan član
delija


Broj poruka : 342
Points : 335
Reputation : 3
Datum upisa : 02.03.2009

Istina konačno na slobodi Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina konačno na slobodi   Istina konačno na slobodi Icon_minitime11/1/2010, 17:57

ма човјек зна да није кривв и читајуци свеово изгледа доказо своју правду према оним злоичинцима
Nazad na vrh Ići dole
 
Istina konačno na slobodi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KONACNO! pokrenuta istraga o zlocinu u Dvoru
» Edo Abdovic - 1994 Istina
» Pero Istina 2024
» Snezana Djurisic - 1996 - Istina mp3 320
» Seki Turkovic - 1993 - U vinu je istina(320)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
»DVORCAFE« :: 1 » PRAVILA DOBRO DOŠLI NOVOSTI KONTAKT ITD «  :: Novosti iz Dvora-
Skoči na: