»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
»DVORCAFE«

»FORUM DVORCAFE / DVOR NA UNI«
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupiRSK RADIO
POZDRAV, AKO HOĆETE VIJDETI LINKOVE DOWNLOADA MORATE URADITI SLIJEDEĆE
1). DA SE REGISTRUJETE ALI PRIJAVTE NA NAŠ FORUM
2). POSLIJE 10 NAPISANIH PORUKA ĆE TE MOĆI VIDJETI LINK
3). GOSTI NEMAJU PRISTUP DOWNLOADU
4). SVE VAM PIŠE NA FORUMU U TEMI >> OVDJE << [KAKO DA VIDIM LINK]
1). MOLIM SVE NAŠE ČLANOVE DA SE SUZDRŽE OD RAZNIH PRVOKACIJA I UVRIJEDE DRUGIH ČLANOVA FORUMA
2). BUDITE PRISTOJNI I POSTUJTE DRUGE AKO HOĆETE DA VAS NEKO POSTUJE
3). OVDJE NEMA POLITIKE RAZNIH DISKUSIJA O TOME, RAZNIH VRIJEĐANJA NA VJERSKOJ I NACIONALNOJ PRIPADNOSTI ZATO VAS MOLIM SUZDRZITE SE OD RAZNIH ISPADA
4). AKO BUDETE IMALI TAKAV ILI SLIČAN PROBLEM ONDA PIŠITE >> OVDJE <<
5). SVAKI ISPAD I VRIJEĐANJA BIĆE STROGO KAŽNJENO [BAN]
1). MOLIMO SVE NAŠE ČLANOVE DA NE POSTAVLJATE RAZNE VIDEO SNIMKE SA UVREDLJIVIM SADRZAJIMA NA NACIONALNOJ I VJERSKOJ
PRIPADNOSTI
2). U SUPROTNOM ĆETE BITI TRAJNO ODSTRANJENI / BANOVANI SA FORUMA BREZ UPOZERENJA
1). RSK RADIO JE KRAJIŠKI RADIO ONLINE 24/h NA DAN I 365 DANA U GODINI
2). AKO STE ZA MUZIČKU ŽELJU ONDA STE NA PRAVOM MJESTU
3). PIŠITE NA MALOM ILI VELIKOM CHETU TAD KAD JE DJ RSK RADIO /ADMIN /SLOBO / RSK PRISUTNI
4). BILO KOJU VRSTU MUZIKE OSIM NACIONALNE ISPUNJAVAMO NAŠIM ČLANOVIMA OBA FORUMA I TO SVE BESPLATNO
5). UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO KOJA PJESMA BUDE NA VJERSKOJ ALI NACIONALNOJ PRIPADNOSTI HVALA
24/h SA VAMA / RSK RADIO
NAŠI BANERI
ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује 30xevr6


Shrani.si

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI
OVDE
RAZMJENA BANERA
AKO STE ZA RAZMENU ILI SARADNJU ONDA PIŠITE OVDE


NAŠI PRIJATELJI
Shrani.si

banner

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује 15fovnb

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Krajin12





Shrani.si

DVORCAFE & RSK
LINKOVI PRIJATELJSKIH FORUMA
1. RSK-RADIO

SLUŠAJTE RSK RADIO I OVDE
SLUŠAJTE RADIO RSK>>OVDE<<
POSJETIOCI

Flag Counter
FORUM DVORCAFE
DOBRO DOŠLI NA FORUM DVORCAFE
PRAVILA PRI REGISTRACIJI
Pravila pri registraciji:
1) Registrirajte se sa pravom i važećom e-mail adresom.
2) Nalog neće biti odobren ako e-mail adresa nije važeća, ne pišite ime velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima.
3) Ako u roku od 1-2 dana vaš nalog nije aktivan to znači da vam nije ispravna e-mail adresa ili ste pisali velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima u tom primeru će vaš nalog biti obrisan.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo naše članove da se ne služe raznim trikovima i forama lažnim adresama brisanje naloga registracijom itd da im to neće proći. Takvi će biti trajno banovani sa našega foruma.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo sve naše članove da uzmete 2 minuta vremena i pročitate pravila foruma te da se ponašate skladno sa pravilima.
Zato vas molimo pročitajte ih i javite se na poruke administracije da nebi došlo do neželjenih problema.
OBAVJESTENJE
Obavještavamo naše članove da filehorst.de sa 30.6.2024 prestaje sa radom sto znači da mnogi linkovi koji su isli preko njih po 30.6.2024 nece više raditi.

 

 ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 19:28

План З-4 (скраћено од Загреб 4) је назив мировног
споразума који је предложен ради окончања рата у Хрватској и реинтеграције
самопроглашене Републике Српске Крајине у Републику Хрватску.
Прелог је припремила група Загреб 4, позната као мини-контакт
група, коју су чиниле САД, Русија и Европска Унија (преко
Француске и Немачке). Њихов план је предат хрватским и крајишким
властима у јануару 1995. године, али никада није примењен због
противљења хрватских и крајишких власти, као и звог операције Олуја која је уследила у августу
исте године.

Битне
тачке плана



План је предлагао реинтеграцију Српске Крајине у хрватски државни
састав путем давања широке аутономије већини српских територија. Такође,
план је позивао на повратак хрватских избелица у општине које су држали
Срби. План је захтегао да се продужи мандат УНПРОФОР-а како би омогућио
примену споразума, и амандмане на хрватски
устав, којима би се омогућила аутономија. План је укључивао следеће аспекте
аутономије за Србе:

  • потпуну монетарну независност, која би укључивала фискалну политику и
    засебну монету;
  • Крајина би била зона слободне трговине без царина, чиме би се
    охрабрио економски раст;
  • елементи државности би укључивали грб, заставу, химну и полицију;
  • 11 општина у којима су Срби имали већину према последњем
    југословенском попису из 1991. године имале би посебан статус и чиниле
    би „Српску Крајину“;
  • Источна Славонија, Западни Срем и Барања не би били укључени у аутономну Крајину, али
    би имали одвојене процесе реинтеграције уз присуство међународних
    мировних снага;
  • Устав и закони Републике Хрватске би важили на територији Крајине,
    али би претходно морали бити одобрени од представника Крајине;
  • Крајина би имала изборе за председника Крајине;
  • Крајина би била демилитаризована а хрватска војска би могла ући само
    на позив председника Крајине;
  • Ни један званичник Крајине не би био одговоран нити једном
    званичнику Хрватске.


Poslednji put izmenio Dalmatinac dana 20/7/2010, 19:33, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 19:29

Шта мислите о овоме?
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 19:31

ево моје мишљење
Мислим да то није лош план да се реализовао.
Nazad na vrh Ići dole
Zile
Udarnik
Udarnik
Zile


Broj poruka : 88
Points : 104
Reputation : 2
Datum upisa : 15.04.2009

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 21:14

pa nije tako los ali opet ono "samo" da se uspio ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује 749821 .
Ali licno mislim da to nikad ne bi bilo ostvarivo i da nikad to hrvati ne bi dopustili jer bez rata to nije bilo izvodivo. Ali sada je kasno nagadati i lupati slamu kad vise nema Krajisnika u Krajini i nema da se vijori nasa ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује 523260 .
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 21:38

у праву си али да их свет натера ко зна шта би било, а вероватно то они не би прихватили никад и слажем се с тобом да је касно него сам хтео да отворим тему јер је већ 15 година од прогона. Само тако нешто би сачувало Србе у ХР.


Poslednji izmenio Dalmatinac dana 20/7/2010, 21:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 21:40

Кад би тужба прошла наша можда би се нешто променило?
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 22:27

Људи немојте бити наивни...
Олује је морало бити. Било би је свакако, без З-4 или са њиме.
О томе није чак ни руководство Крајине одлучивало а камоли Србије... Они су били само пиони, исто као и ми.

Хрвати су се само вешто/срећно уклопили у планове империјалиста САД и Британије.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/7/2010, 22:43

Možda si u pravu ko će znati sada, ali ja mislim da nas je Srbija zaštitila ne bi bilo Oluje u to sam ubeđen jel Hrvati i ne bi krenuli u akciju. Oni su znali da Srbija neće mrdnuti prstom jel su bili u kontaktu sa Slobom.
Nazad na vrh Ići dole
Kule
V.I.P
V.I.P
Kule


Broj poruka : 781
Points : 200001572
Reputation : 12
Datum upisa : 07.02.2009
Lokacija : Novi Sad

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime21/7/2010, 09:36

To je sve bila igra igrana od strane veliko svetskih sila prenja njihovim interesima (ishod se unapred znao) gde mi ništa nismo mogli i sad kako je tako je.
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime21/7/2010, 15:23

Наравно.
Самостална Хрватска никада није била проблем... али шта са толиким бројем Срба, који одласком комунизма, били би се окренули Православљу?
И не само то. Рат је идеално средство за прелазак из социјализма у капитализам. Оно време пре 1991. било је време какве такве социјалне једнакости. Међутим, како одредити ко ће бити газда неке фирме.
Друго, те фирме немају исту цену ако добро раде, и ако су пропале... исти сценарио уништавања фирми имате од вардара па до триглава, где није било рата.
Тако да су странци ушли са капиталом код нас на Балкан, и купили велики број фирми за далеко мање паре него што би то могли да није било рата и кризе код нас.

Видите и сада да нам се потурају потронски политичари, и да избори представљају шарену лажу.

У руководство РСК није могао да уђе свако, већ само одређени људи... лојални председнику Србије. А он је један од људи који су радили на уништавању српског националног бића, и "хуманом преселењу народа".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime1/8/2010, 17:15

Plan "Z-4" nije bio los,
ali da ja vas pitam, sta bi vi uradili onda 1995 kada smo mi u Krajini imali uslovno receno sve, je, je sve.
E sada jeste da Krajina tada '95 nije bila medjunarodno priznata, za razliku nekih drugih republika na prostoru bivse SFRJ, ali skupstina krajine u Kninu je tada razmisljala o tome medjunarodnom priznanju Krajine, ali samo dio, samo dio poslanika u skupstini, dio iz SDS-Krajine, a ostali o tome nisu htjeli da pokrecu u ni jednom slucaju tu tacku d.r. a to su oni koji su bili iz djela ljudi Bore Mikulica i Martica, odnosno ljudi beograda, ljudi Milosevica.
Znam jako dobro poslje jednog sastanka u Kninu, razisli smo se i otisli nesta pojesti vec kasno vece je bila, posto smo krenuli kuci na Baniju, svratili smo u onaj restoran ispod zeljeznicke pruge i tu porucili veceru nas 4, za nekih 15-20 min. poslje naisao je i pok; dr;Babic Milan i jos neki sa njim, spojili smo 3-4 stola i nastavili razgovor.
U jednom momentu, malo sam onako kroz salu poluglasno nabacio sl;
>>Posto Beograd nece da pomogne Krajini u rjesavanju medjunarodnog priznaanja Krajine, sta ti Milane mislis ( Babicu sam se tada obratio) da se mi obratimo Becu-Austriji i da pokusamo sa njima razgovarati o problemima<<, ostali su dosta pazljivo to saslusali i cekali da se neko nadoveze, posto je Funduk U. sjedio tada pored Babica, prekoputa mene, poslje 2-3 min. sutnje stari Funduk se nadovezao na ovo moje sa sledecim >>momak, mislis da po osnovi ugovora cara LEOPOLDA i Vojne Krajine, mi sada trazim Austriju za razgovor<<, odlucno sam odma odgovorio starome sa >>da,da po osnovi tog ugovora, mozda nam je bolje biti i dalje Austrijski vojnik na svojoj zemlji Krajini sa svim ljudskim pravima, pravima za normalan zivot, nego da budemo Beogradske sluge<<.

Taj put smo ostali tu ujutro do 5 h.
ne radi jela i pica, vec radi dosta dosta skakljive teme-vruce teme o planu "Z-4" kao i o medjunarodnom priznanju Krajine a i jos toga je bilo sto se razmatralo.
Poslije 2 nedelje opet smo ja i Glavas D. nasli se u Kninu i u kancelariji stranke SDS-Krajine sa Babicem razgovarali, dosao je tu i D.V. i Funduk i ostali, neko od njih me u sali za vrijeme razgovora upitao >>ocemo li u Austriju<<, odgovorio sam >>radje i u Austriju, nego u Beograd<<.
(Nesta mi se ta beograd kao i ta srbijica nikada nije svidjalo, pa ni danas.)
Raspravljalo se tada o tome planu "Z-4" i jako dobro znam i sada kao i tada da je delagacija skupstine Krajine bila u Beogradu kao prosle sedmice-tjedna i u Beogradu im je od strane Milosevic Slobodana receno-naredjeno ,,DA SE PLAN "Z-4'' NE PRIHVACA,odnosno da se taj plan "Z-4'' odbije na sljedecem zasjedanju skupstine Rep.Srp.Krajine u Kninu, na sl.skupstini u Kninu je plan ODBIJEN (licno sam bio ), Marticeva strana je to odbila, tako su se izjasnili u otvorenom komentarisanju,odbijen je zahvaljujuci njih Beogradskih ljudi-ljudi koji nisu radili po politickoj liniji SDS-Krajina koji je bio vecinski.
V;adala je Beogradska diktatura.

Izasao sam u hodnik medju prvima, sljedeca dvojica koji su izasli za mnom su Glavas D. (moj drug i mjestanin) drugi je bio pok; Babic M. zapalili smo po cigaru i onako kroz dim Glavas D. gleda Babica i pokazuje mu na mene i kaze >>onaj njegov prijedlog za razgovor sa Austrijom i nije mozda los, samo da je znati dal bi Austrija htjela da se mjesa i to sada<<, Babic je po obicaju poravnao naocale i rekao >>trebalo bi to dobro razmotriti i sagledati odnose snaga prije nego to izadje medju vecinu ovdje u skupstini<<.

Ja vam kazem, i sada ovdje javno pisem, konce plana ''Z-4'' je Slobodan Milosevic drzao u rukama u dogovoru sa Franjom Tudjmanom.
Pred samu OLUJU, plan je prihvacen u Zenevi kao i u Beogradu, da da plan je prihvacen, ali Milosevic je naredio to prihvatanje plana tek onda kada je vec Hrv. vojska imala naredbu o napadu na Krajinu, ali u naredbi je tacno precizirano danom i satom kada ce Hrvatska vojska da krene, a to je Beograd-Milosevic znao, e sad ni meni jos uvjek nije jasno zasto je ON-Milosevic zelio da se plan prihvati pred sam napad Hrvata.
Vjerojatno je ON-Milosevic htio da sa tim prihvacenim planom ''Z-4" ima Hrvate ili Medj.Zajednicu-UN u nekom sahu, ako bi nesta izaslo jako nepovoljno po Srbiju za vrijeme OLUJE ili odma poslje OLUJE, jer u nikom drugom slucaju ne vidim razlog zasto je Milosevic tih dana trazio da se podhitno plan prihvati.

O tome prihvatanju plana jos 1996 jednom prilikom ja i Glavas D. odemo do Babica inako u posjet da se sretnemo, i tada smo o toj temi pricali.
Poslje skidanja Milosevica sa vlasti 5.oktobra, SDS-Krajina je registrovala se u sudu u Bgd. dobili smo rjesenje-registraciju stranke, poceli da radimo kao stranke, odrzali 2 sastanka u ul;Pozeskoj (gore lijevo poslje onog vagona na cosku u sivoj zgradi kod benz.pumpe) i na TRECEM sastanku, samo 10 min od pocetka dosli su momci iz tadasnjeg DB-a, nas neke pokupili i odveli na razgovor, a vecini ostalima su rekli da idu kuci.
Od tada vise nije odrzan ni jedan sastanak i stranka je morala da do daljnjeg STANE sa radom.
Znam jedan od njih iz DB-a je jednostavno rekao >>idi u Knin pa vodi SDS<<.

Mnogo, mnogo svega toga se ima za reci isto kao i o smrti pok; doktora Babica, nekima u Hagu a nekima i u Beogradu je ponajbolje odgovaralo da veci dio rukovodstva Krajine i SDS-Krajine sto prije nestane sa lica zemlje a medju njima i sam doktor Babic.
E sada, ja znam sta ce neki da kazu bas za bivseg predsjednika rep.Srp.Krajine pok.dr;Babica, znam ja da je on u Hagu rekao ONO, izvinio se Hrvatskoj braci ?????? priznao napade ????????,
ali sjetite se vi te slike na TV onog momenta kada je ON citao onaj bjeli papir,
sjetite se vi njegovog izgleda-face,
aali jako dobro se vi sjetite i zasto je ON to uradio,
isto tako se sjetite i koga je ON tada imao,
a zamoslite vi koji imadete porodicu u rukama AZDAJA.

Na kraju samo cu da kazem,
za djecu bi udavio i tebe koji ovo citas ( u slucaju da imalo pretpostavljam da mi porodici prijeti opasnost od TEBE ), iako te ne znam-ne poznajem.

Treba li vise sta da se kaze,
onaj koji zna da cita izmedju redova,
njemu je i ovo dosta.

" DA LI KRAJISNICI TREBA DA TUZE SRBIJU, ZA IZDAJU Rep.Srp.Krajine "

O tome treba da se sada razmislja;
ja mislim da treba da tuzimo, znaci moj odgovor je;
DA, treba da tuzimo.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује 523260


Poslednji izmenio ALIJAS dana 15/8/2010, 17:33, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime4/8/2010, 17:22

Plan " Z-4 " iz 1995 godine.

PRVI DEO


USTAVNI SPORAZUM ZA KRAJINU


POGLAVLJE I: USPOSTAVLJANJE SRPSKE KRAJINE


Član I: 1. Granice


1. Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A.*
2.
U svakom trenutku nakon stupanja na snagu ovog Sporazuma granice
Krajine mogu biti promenjene dogovorom vlade Republike Hrvatske (što
mora biti ozakonjeno odgovarajućim pravnim propisima) i zakonodavnog
tela Krajine. U periodu od šest meseci od stupanja na snagu ovog
Sporazuma, komisija za sprovođenje stvorena na osnovu Paragrafa 2 Člana
XVII ovlašćena je da promeni granice u dužini ne većoj od 2 km u odnosu
na Mapu 1 u Aneksu A, i pod uslovom da deluje na osnovu konsenzusa
postignutog između vlada Republike Hrvatske i Krajine.
3. Između Krajine i drugih delova Republike Hrvatske neće biti granične kontrole.


Član I: 2. Primena zakona i vladinih uredbi


1. Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u
meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade, kao što je
precizirano u Paragrafu 1 Člana II. 1, ako su preneti na tu vladu u
skladu sa Paragrafom 3 istog člana, ili ako ih je potvrdilo zakonodavno
telo Krajine.
2. Ustav Republike Hrvatske i svi zakoni primenjivi na
Krajinu, u skladu sa Paragrafom 1, biće verno sprovođeni i primenjivani
od strane kompetentnog organa vlade Krajine.
3. Sve postupke koje
preduzimaju odgovorna tela vlade Republike Hrvatske vlada Krajine će
prihvatati kao važeće i sve postupke koje preduzimaju odgovorna tela
vlade Krajine vlada Republike Hrvatske prihvataće kao važeće.


Član I: 3. Zastave i grbovi


1. Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj
teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je
usvojila Skupština Krajine.
2. Zastava i grb Republike Hrvatske mogu
se isticati na teritoriji Krajine na objektima gde su smeštene
institucije hrvatske vlasti, kao i na međunarodnim granicama.
3. Pojedinci na bilo kom delu Republike Hrvatske slobodni su da ističu grb i zastavu Republike Hrvatske i Krajine.


Član I: 4. Jezik


1. Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog
pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u
skladu sa Poglavljem XI.


Član I: 5. Domicil


1. Svaki građanin republike Hrvatske sa stalnim mestom boravka u Krajini
ima pravo da od vlade Krajine dobije dokumentaciju koja o tome svedoči i
koja će se izdavati u skladu sa propisima dogovorenim sa vladom
Republike Hrvatske.


POGLAVLJE II: PODELA OVLAŠĆENJA IZMEĐU CENTRALNIH I KRAJINSKIH VLASTI U POGLEDU KRAJINE


Član II: 1. Opšta podela


1. Vlada Republike Hrvatske (ovde "centralne vlasti"), u pogledu
Krajine, imaće isključiva ovlašćenja u sledećem, izuzev ako nije
drugačije precizirano ili dopušteno sadašnjim sporazumom:
a) Vođenju spoljne politike, uzimajući u obzir Član II.2;
b) Odbrani Republike Hrvatske protiv spoljnih pretnji;
c) Državljanstvo Republike Hrvatske, prema članu XI;
d) Regulaciji, uz uslov da Krajina neće biti neravnopravna u odnosu na druge delove Hrvatske:
I) međunarodne trgovine, uključujući carinu;
II) unutrašnje trgovine preko granica Krajine, uključujući upotrebu glavnih putnih pravaca i pruga;
III) finansija;
IV) intelektualne svojine;
V) proizvodnih standarda;
VI) komunikacija;
e) Štampanju i kontroli novca, prema Članu II.3;
f)
Raspodeli frenkvencija za radio, televiziju i druge svrhe, uz uslov da
Krajini bude dodeljeno najmanje onoliko frenkvencija koliko ih trenutno
koristi i za najmanje jednu televizijsku stanicu;
g) Poštanske poslove;
h) Zaštitu životne sredine, izuzev u okviru koji bi prelazio granice Krajine.


2. Krajinske vlasti će imati sva ovlašćenja koja nisu obuhvaćena gornjim
stavom 1, a posebno sledeća, izuzev ako nije drugačije precizirano ili
dopušteno sadašnjim sporazumom:
a) Obrazovanje;
b) Kultura;
c) Stanogradnja;
d) Javne službe;
e) Biznis;
f) Dobrotvorne aktivnosti;
g) Energija;
h) Lokalno raspolaganje zemljištem;
i) Zaštita životne sredine Krajine, u skladu sa podstavom 1(h);
j) Prirodni resursi;
k) Radio i televizija;
l) Socijalna zaštita;
m) Turizam;
n) Potvrde o domicilu u Krajini, u skladu sa Članom 1.5;
o) Formiranje korporacija i drugih pravnih lica;
p) Policija, u skladu sa Poglavljem VI;
q) Poreska politika, u skladu sa Članom II.4.


3. Centralne i krajinske vlasti se mogu sporazumeti o međusobnoj razmeni
svojih predstavnika ili zajedničkoj upravi ili koordinaciji za svako od
navedenih ovlašćenja. U tu svrhu mogu formirati zajedničke komisije.


Član II. 2


Međunarodni sporazumi i predstavništva


1. Vlada Krajine može sklapati sporazume u vezi sa obrazovanjem,
kulturom, dobrotvornim aktivnostima, radijom i televizijom i turizmom sa
drugim entitetima ili državama sa predominantno srpskim stanovništvom i
može sklapati trgovačke i poslovne sporazume sa takvim entitetima ili
državama koji podležu podparagrafima 1 (d) (I–II) Člana II.1 pod uslovom
da svi ti sporazumi nisu u suprotnosti sa interesima Republike
Hrvatske.
2. Vlada Krajine može sklapati i druge međunarodne
sporazume sa odobrenjem Centralne vlade, koje (odobrenje) neće biti
bezrazložno sprečavano.
3. Vlada Krajine može slati svoje predstavnike državama i međunarodnim organizacijama.


Član II.3


Valuta


1. Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i
metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju
izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi
Vlada Krajine.
2. Od banaka i drugih finansijskih institucija širom
Republike Hrvatske biće zahtevano da primaju oba oblika valuta koje
izdaje Centralna banka Hrvatske. Zakonito platežno sredstvo u okviru
Hrvatske biće novac izdat za Krajinu, a za plaćanja u okviru drugih
delova Hrvatske biće druga valuta koju izdaje Centralna banka. Pojedinci
će, saglasno ugovornim i drugim potrebama, biti slobodni da
upotrebljavaju bilo koji ili oba oblika takvih valuta.


Član II.4


Oporezivanje


1. Centralna vlada neće uvoditi a Vlada Krajine može uvesti poreze na:


a) imovinu koja se nalazi u Krajini (uključujući poreze na nekretnine i nasledstvo);
b) transakcije koje se sprovode u okviru Krajine (uključujući prodaju, poreze na promet i trošarinu);
c) dohodak koji su domaća lica koja žive u Krajini stekla u Krajini (uključujući poreze na socijalno osiguranje);
d) dohodak koji su u Krajini stekla pravna lica osnovana prema zakonima Krajine.


2. Centralna vlada i Vlada Krajine mogu sklopiti sporazume da spreče ili
umanje izbegavanja plaćanja poreza i dvostruko oporezivanje
konsekventno uslovima i pragrafu 1.
3. Centralna vlada i Vlada
Krajine mogu sklopiti sporazume za međusobno prenošenje sa jedne na
drugu bilo kakvih ovlašćenja za oporezivanje sadržanih u paragrafu 1. i
za odgovarajući transfer Vladinih odgovornosti shodno paragrafu 3. Člana
II.1.


POGLAVLJE III


STRUKTURA VLADE KRAJINE


Član III. 1.


Zakonodavstvo


1. Zakonodavna tela Krajine biće birana demokratski na propocionalnoj
osnovi, na period od četiri godine. Svi građani Republike Hrvatske
nastanjeni u Krajini, koji su stariji od 18 godina mogu glasati na
izborima za zakonodavna tela i mogu biti kandidati za mesta u
zakonodavnim telima.
2. Zakonodavna tela mogu usvojiti zakone koji se odnose na:
a) stvari koje su u okviru odgovornosti Vlade Krajine;
b)
organizacije i funkcionisanje svih organa Vlade Krajine, uključujući
sve neophodne budžetske aranžmane i prikupljanje odgovarajućih poreza.


Član III. 2.


Predsednik


1. Predsednik Krajine biće biran demokratski na period od pet godina.
Svi građani Republike Hrvatske nastanjeni u Krajini, koji su stariji od
18 godina mogu glasati na izborima za predsednika i mogu biti kandidati
za taj položaj.
2. Predsednik Krajine biće odgovoran za izvršenje:
a) onih odredbi ovog Sporazuma koje su u okviru odgovornosti Vlade Krajine;
b) svih zakona i dekreta Centralne vlade koji se odnose na Krajinu;
c) svih zakona koje su usvojila zakonodavna tela Krajine;
d) svih dekreta koje objavljuje predsednik Krajine.
3.
Predsednik Krajine može objavljivati dekrete dozvoljene zakonima
Centralne vlade koji se primenjuju na Krajinu ili po zakonima usvojenim
od zakonodavnih tela Krajine.
4. Predsednik Krajine će imenovati
ministre prema zakonima usvojenim od zakonodavnih tela Krajine, koje će
potvrditi ta zakonodavna tela i koji će imati dužnosti, odgovornosti i
ovlašćenja predviđena takvim zakonima. Svaki ministar može biti u svakom
trenutku uklonjen od strane Predsednika i biće uklonjen tako što će
zakonodavna tela glasati o nepoverenju. Ministri će formirati Kabinet
Krajine, koji će se sastajati pod predsedavanjem ministra koga će
odrediti Predsednik i koji će imati dužnosti, odgovornosti i ovlašćenja
predviđena zakonom ili dekretom.


Član III. 3.


Sudovi


1. Sudska vlast u Krajini biće utemeljena na prvostepenim sudovima i
takvim apelacionim sudovima koji će biti određeni zakonima usvojenim od
zakonodavnih tela Krajine, a koji će (zakoni) odrediti odgovarajuću
jurisdukciju ovih sudova, kao i plate i ostale uslove službe sudija.
Sudije svih sudova u Krajini imenovaće Predsednik Krajine a odobravaće
ih većina u zakonodavnim telima i oni će služiti do starosne granice od
70 godina, osim ako ne daju ostavku ili ne budu uklonjeni zbog nekog
povoda o čemu će odlučiti sudije istog suda konsenzusom.
2. Odluke
apelacionih sudova Krajine mogu se podnositi specijalnom odeljenju
Vrhovnog suda Republike Hrvatske, čije će članove imenovati predsednik
Specijalnog ustavnog suda između sudija Vrhovnog suda Hrvatske, i
najvišeg apelacionog suda Krajine, uz konsultacije sa predsednikom
Vrhunskog pravnog saveta Hrvatske i Predsednikom bilo kojeg
odgovarajućeg tela u Krajini.


Član III. 4.


Nezavisnost službenika


Nijednom članu ili službeniku zakonodavnih tela, predsedniku,
ministrima, sudijama ili bilo kojim drugim organima Vlade Krajine neće
biti potrebno odobrenje bilo kog službenika ili organa Centralne vlade
za njihovo postavljenje, i nijedan takav službenik ili organ neće moći
da ukloni bilo kog člana, službenika ili zvaničnika Vlade Krajine, pošto
će oni moći da budu uklonjeni od strane Specijalnog ustavnog suda u
slučaju osude za zločin koji podrazumeva zatvor.


Član III. 5.


Prelazni aranžmani


1 Izbori predviđeni u paragrafu 1. članova III.1. i u paragrafu I Člana
III.2. održaće se najkasnije godinu dana nakon stupanja na snagu ovog
Sporazuma.
2. Za prelazni period dok se ne održe izbori pomenuti u
paragrafu 1, ali ni u kom slučaju kasnije od jedne godine nakon stupanja
na snagu ovog Sporazuma, funkcije organa i sliužbenika predviđenih
članovima III. 1–3 obavljaće odgovarajući organi i službenici koji sada
obavljaju te funkcije u Krajini.


POGLAVLJE IV


UČEŠĆE KRAJINE U CENTRALNOJ VLADI


Član IV. 1.


Izbori


1. Građani Republike Hrvatske nastanjeni u Krajini učestvovaće na isti
način kao i svi drugi građani u biranju članova Centralne vlade,
uključujući i izbore za Hrvatski sabor i Predsednika.
2. Za svrhe
izbora za Županijski dom Hrvatskog sabora, Krajina će se sastojati od
dva okruga, čije će granice i naziv** odrediti zakonodavna tela Krajine.
3.
Do novih izbora za Hrvatski sabor, zakonodavna tela Krajine imenovaće
deset članova u Zastupnički dom Sabora i devet*** članova za Županijski
dom.
4. Sva lica koja služe u bilo kom domu Hrvatskog sabora a koja
se deklarišu kao Srbi po nacionalnosti sačinjavaće Srpski odbor u
Saboru.


Član IV. 2.


Imenovanje u službe Centralne vlade


Prilikom imenovanja u bilo kakve službe ili na bilo kakve položaje u
Centralnoj vladi, uključujući i one ministara i sudija, građani
Republike Hrvatske koji su Srbi nastanjeni u Krajini biće tretirani na
istoj osnovi kao i svi drugi građani Hrvatske i ta zastupljenost po
mestu stanovanja biće predstavljena u službama i na položajima u
odgovarajućoj proporciji koju čine među svim građanima. Najmanje jedan
član Vlade Krajine biće imenovan za člana Centralne vlade.****


POGLAVLJE V


DEMILITARIZACIJA


Član V.1


Demilitarizacija Krajine


1. Krajina neće osnivati, održavati ili dozvoliti formiranje bilo kakvih vojnih snaga.
2.
Demilitarizacija Krajine započeće ne kasnije od tri godine nakon
stupanja na snagu ovog Sporazuma, i biće završena ne kasnije od pet
godina nakon stupanja na snagu istog. Sve oružje uklonjeno iz Krajine
biće uništeno od strane Unprofora ili pod njegovim nadzorom.
3. Osim u
slučaju predviđenom u paragrafu 3. Člana V.2, vojne snage Centralne
vlade neće ulaziti u bilo koji deo Krajine, osim po specijalnom pozivu
Predsednika Krajine.


Član V.2


Granica sa Bosnom i Hercegovinom


1. Vlada Republike Hrvatske nastojaće da sklopi sporazum sa
odgovarajućim vlastima u Bosni i Hercegovini o demilitarizaciji njihove
zajedničke granice.
2. Sve dok takav sporazum o demilitarizaciji sa
Bosnom i Hercegovinom ne bude zaključen, Savet bezbednosti Ujedinjenih
nacija može odlučiti da rasporedi snage Ujedinjenih nacija na deo
granica koji čini granicu sa Krajinom.***** Sa odobrenjem Vlade
Republike Hrvatske i Vlade Krajine, na deo te granice mogu biti
raspoređene snage drugih međunarodnih organizacija ili država.
3.
Ukoliko ne bude moguće postići bilo demilitarizaciju ili raspoređivanje
bilo kakvih međunarodnih ili stranih snaga na bilo koji deo krajinskog
dela hrvatske granice sa Bosnom i Hercegovinom, Vlada Republike Hrvatske
može rasporediti svoje vojne snage duž takvog dela granice pod uslovom
da te snage ne budu raspoređene dublje od pet kilometara od međunarodne
granice.


POGLAVLJE VI


POLICIJSKE SNAGE U KRAJINI


Član VI.1


Regularna policija


1. Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod
kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od
zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički
sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako
kako je bio označen u popisu iz 1991. dok ne bude okončan budući popis
širom zemlje, i bilo kakve policijske jedinice stacionirane u posebnim
zajednicama odražavaće etnički sastav tih zajednica.
3. Policijske
snage biće opremljenje naoružanjem i vozilima istog ili odgovarajućeg
tipa koje koristi policija u drugim delovima republike Hrvatske.


Član VI:2


Granična policija


Postaje na zvaničnim prelazima duž granice Krajine sa Bosnom i
Hercegovinom biće popunjene graničnom policijom Republike Hrvatske.
Patrole duž te granice obavljaće zajedničke jedinice hrvatske i
krajinske granične policije.

DRUGI DEO

ARANŽMANI KOJI SE TIČU SLAVONIJE, JUŽNE BARANJE, ZAPADNOG SREMA I DRUGIH OBLASTI


POGLAVLJE VII


UPRAVLJANJE


Član VII.1


Opšti deo


Sve ove oblasti, izuzev onih koje su pokrivene Prvim delom, koje podležu
zaštiti Ujedinjenih nacija shodno rezolucijama 743 (1992) i 762 (1992)
Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija (u ovom tekstu dalje "Oblasti
Drugog dela) biće podložne upravljanju od strane Vlade Republike
Hrvatske u skladu sa odredbama postavljenim ili pomenutim u ovom Delu.


POGLAVLJE VIII


PRELAZNE ODREDBE


Član VIII.1


Međunarodne snage i posmatrači


1. Podložno odlukama Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, ili
kompetentnih organa drugih međunarodnih organizacija prihvaćenih od
Vlade Republike Hrvatske i Krajine, Unprofor ili druge međunarodne
snage, kao i civilne posmatračke jedinice, biće raspoređene u svim ili
nekim delovima Oblasti Drugog dela u prelaznom periodu od najmanje pet
godina, kako bo se osigurala puna i verna primena Drugog dela i
primenjivih odredbi Trećeg dela ovog Sporazuma, kao i "Vensov plan"
izložen u Aneksu III u izveštaju Generalnog sekretara UN Savetu
bezbednosti 11. decembra 1991. (S/23280).
2. Vlada Republike Hrvatske
će pružiti punu saradnju međunarodnim snagama pomenutim u paragrafu 1,
kako bi se olakšalo ostvarivanje njihovih ciljeva.


Član VIII.2


Demilitarizacija


1. Tokom prelaznog perioda pomenutog u paragrafu 1. Člana VIII.1.
Oblasti Drugog dela biće demilitarizovane, izuzev što vojne snage
Republike Hrvatske mogu biti stacionirane u oblasti do pet kilometara od
međunarodnih granica i mogu koristiti prilazne puteve do takvih granica
po sporazumu i pod nadzorom međunarodnih snaga označenih u pomenutom
paragrafu 1.
2. Demilitarizacija Oblasti Drugog dela započeće
najkasnije jedan mesec nakon stupanja na snagu ovog Sporazuma i biće
okončana najkasnije tri meseca nakon što taj Sporazum stupi na snagu.
Sve oružje uklonjeno iz Oblasti biće uništeno od strane Unprofora ili
pod njegovim nadzorom.


Član VIII.3


Nadgledanje policije


Tokom prelaznog perioda određenog paragrafom 1. Člana VIII.1 sastav i
operacije svih policijskih snaga koje će delovati u oblastima Drugog
dela biće podložni nadgledanju od strane policijskog dela međunarodnih
snaga pomenutih u tom paragrafu.


POGLAVLJE IX


SPECIJALNO UPRAVLJANJE I PODELA VLASTI U ISTOČNOJ SLAVONIJI, JUŽNOJ BARANJI I ZAPADNOM SREMU


Član IX.1.


Specijalno upravljanje


1. Tokom prve dve godine prelaznog perioda opisanog u ovom delu, osim
ako drugi period ne bude utvrđen od strane Saveta bezbednosti UN,
Istočnom Slavonijom, Južnom Baranjom i Zapadnim Sremom (u tekstu dalje
"Istočna oblast), koji će sačinjavati teritoriju označenu na Mapi 2
Aneksa A, shodno odobrenju Saveta bezbednosti, upravljaće Ujedinjene
nacije u skladu sa odredbama Aneksa F.
2. Kako bi se dodatno
obezbedilo miroljubivo upravljanje Istočnom oblašću kao i primena
prelaznih aranžmana u ovom delu, specijalni zadatak administracije biće
da:
a) ohrabruje i olakšava povratak osoba koje su bile prisiljene da napuste svoje domove u Istočnoj oblasti nakon 1. jula 1991.
b)
organizuje izbore za službenike i zakonodavce koji će, u skladu sa
zakonima Republike Hrvatske, upravljati ili predstavljati Istočnu oblast
nakon kraja specijalnog prelaznog perioda određenog u paragrafu 1.


Član IX.2.


Podela vlasti


Na kraju perioda administracije UN u skladu sa paragrafom 1. Člana IX.1.
sva sela, gradovi ili gradska naselja u Istočnoj oblasti u kojima Srbi
sačinjavaju većinu u značenju Člana XI.1, imaće samoupravu u skladu sa
Članom XI.3.


POGLAVLJE X


POLICIJSKE SNAGE


Član X.1.


Sastav i naoružanje


1. Sve policijske snage u oblastima Drugog dela imaće etnički sastav
koji će odražavati sastav oblasti u kojima te snage operišu, prema
popisu iz 1991. dok ne bude sproveden kasniji popis širom zemlje.
2.
Policijske snage biće opremljene oružjem i vozilima istog ili
odgovarajućeg tipa uobičajenim za policijske snage u evropskim državama.

TREĆI DEO

ZAJEDNIČKE ODREDBE


POGLAVLJE XI.


LJUDSKA PRAVA I SLOBODE


Član XI.1.


Opšti deo


Primena najvišeg nivoa međunarodno priznatih ljudskih prava i osnovnih
sloboda predviđenih u Ustavu Republike Hrvatske, u Ustavnom zakonu o
ljudskim pravima i slobodama i u Pravima nacionalnih i etničkih
zajednica ili manjina u Republici Hrvatskoj u instrumentima nabrojanim u
Aneksu B, biće obezbeđeni u čitavoj Hrvatskoj, naročito:
1. Sva lica u Republici Hrvatskoj uživaće prava na:
a) život;
b) slobodu, u kojoj će hapšenje i zatočenje biti dozvoljeno samo zakonom;
c) jednakost pred zakonom;
d)
slobodu od diskriminacije zasnovane na rasi, boji kože, polu, jeziku,
religiji ili veroispovesti, političkom ili drugom mišljenju, i
nacionalnom ili socijalnom poreklu;
e) pravedan postupak u kriminalističkoj proceduri;
f) slobodu od mučenja i surovog ili nehumanog tretitanja i kažnjavanja;
g) privatnost;
h) slobodu kretanja;
i) azil
j) zaštitu porodice i dece;
k) pravo na imovinu;
l)
prava na osnovne slobode: slobodu govora i štampe; slobodu mišljenja,
savesti i uverenja; slobodu religije, uključujući privatne i javne
molitve; slobodu okupljanja; slobodu udruživanja, uključujući i
formiranje i pripadanje radničkim sindikatima i slobodu neudruživanja; i
slobodu na rad;
m) obrazovanje
n) socijalnu zaštitu;
o) zdravlje;
p) ishranjenost;
q) zaštitu;
r) zaštitu manjina i ranjivih grupa.


2. Svi građani Republike Hrvatske uživaće prava:
a) na formiranje i pripadanje političkim partijama;
b) učešće u javnim poslovima;
c) mogućnost ravnopravnog pristupa javnim službama; i
d) glasanje i učestvovanje u izborima.


Član XI.2.


Povratak izbeglica i izmeštenih lica


Sve izbeglice i izmeštena lica imaju pravo na slobodan povratak svojim domovima.


Član XI.3.


Državljanstvo


1. Svako lice koje je bilo gražanin Socijalističke Republike Hrvatske u
okviru Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije na dan 21.
decembra 1990. biće od tog datuma smatrano za državljanina Republike
Hrvatske.
2. Dvojno državljanstvo biće dozvoljeno:
a) nijedan
građanin Republike Hrvatske neće moći, bez sopstvene saglasnosti, da
bude lišen prava na to državljanstvo samo zbog toga što ima i
državljanstvo Savezne Republike Jugoslavije;
b) nijedan građanin
Savezne Republike Jugoslavije neće moći samo zbog razloga tog
državljanstva da bude sprečen da dobije državljanstvo Republike Hrvatske
ili da se od njega zahteva da se odrekne prvog državljanstva kao uslova
da bi dobio drugo.


Član XI.4.


Vraćanje ili kompenzacija izgubljene imovine


Sva lica će imati pravo, koje treba da bude primenjeno u skladu sa
zakonodavstvom Republike Hrvatske, i tamo gde je moguće, Krajine, na
povratak bilo kakve imovine koje su bili lišeni tokom etničkog čišćenja
ili drugih nezakonitih akata ili da dobiju nadoknadu za bilo kakvu
imovinu koja im ne može biti vraćena. Sve izjave ili obaveze učinjene
prinudom, naročiti one koje se odnose na odricanje od prava na zemlju
ili imovinu, tretiraće se kao ništavne i nevažeće.


Član XI.5.


Saglasnost Vladinih organa


Svi Vladini organi i administrativne agencije Republike Hrvatske i
Krajine primenjivaće i pridržavati se prava i sloboda predviđenih u
Ustavu i Ustavnom zakonu kako to stoju u Članu XI.1, i onim drugačije
specifiranim u ovom poglavlju, ili u instrumentima nabrojanim u Aneksu
B.


Član XI.6.


Sporazumi o ljudskim pravima


1. Republika Hrvatska će što je pre moguće potpisati sve međunarodne ugovore nabrojane u Aneksu B.
2.
Svi Vladini organi i administrativne agencije Republike Hrvatske i
Krajine sarađivaće sa bilo kojim nadzornim telima osnovanim od strane
instrumenata nabrojanih u Aneksu B.


Član XI.7.


Sud za ljudska prava


Republika Hrvatska će napraviti aranžman sa Savetom Evrope za osnivanje
Suda za ljudska prava Hrvatske u skladu sa Rezolucijom 93 (6) Komiteta
ministara ovog Saveta i kako je to određeno u Aneksu C.


Član XI.8.


Ombudsmen


Vlada Republike Hrvatske omogućiće imenovanje Ombudsmena koji treba da
pomaže primenu prava i sloboda pomenutih u ovom poglavlju. U početnom
periodu od najmanje tri godine i sve dok ne bude usvojen odgovarajući
zakon u Hrvatskom saboru sa pristankom Srpskog odbora u Saboru, odredbe u
vezi sa imenovanjem i funkcijama Ombudsmena biće postavljene u Aneksu
D.


POGLAVLJE XII


SAMOUPRAVA ADMINISTRACIJA U OBLASTIMA S MANJINSKIM STANOVNIŠTVOM


Član XII.1.


Oblasti sa manjinskim stanovništvom


Kad god u nekom selu, naselju ili gradu u Krajini većinu stanovništva
čine Hrvati, ili Srbi u okviru Oblasti drugog dela (dalje u tekstu
"oblast manjinskog stanovništva"), odredbe postavljene u ovom poglavlju
primenjivaće se kako bi se obezbedio maksimalni stepen samouprave za
takvu lokalnu većinu.


Član XII.2.


Granice Oblasti manjinskog stanovništva


1. Uzimajući u obzir sve odredbe Zakona o lokalnoj samoupravi i
administraciji od 29. decembra 1992 (dalje u tekstu "Zakon o
samoupravi") ili Zakona o teritorijama županija, gradova i naselja u
Republici Hrvatskoj od 29. decembra 1992, granice oblasti manjinskog
stanovništva biće povučene na taj način da uključe što je moguće više
članova grupe za koju ta oblast treba da bude ustanovljena, a da njihov
procenat ne sme da bude manji od 60 odsto.
2. Oblast manjinskog stanovništva ne može se sastojati od dve ili više oblasti koje se ne dodiruju.
3.
Prilikom određivanja granica oblasti manjinskog stanovništva, vodiće se
računa o mišljenjima osoba koje bi mogle biti uključene ili isključene
iz oblasti koja je u pitanju.
4. Granice oblasti manjinskog stanovništva mogu se menjati kao rezultat zvaničnog popisa.
5.
Sporovi koji se tiču granica oblasti manjinskog stanovništva biće
rešavani na Specijalnom ustavnom sudu osnovanom po Članu XIII.1.


Član XIII.3.


Odredbe o upravljanju oblastima manjinskog stanovništva


1. Zakon o Samoupravi primenjivaće se na oblasti manjinskog stanovništva sa sledećim izuzecima:
a) Sve oblasti manjinskog stanovništva smartaće se jedinicama lokalne vlade i samouprave;
b) O svim referencama za Ustavni sud Republike Hrvatske procenjivaće Specijalni ustavni sud ustanovljen Članom XII.1.
c)
Sva imenovanja službenika ili zvaničnika u oblastima manjinskog
stanovništva, uključujući i učitelje, biće vršena onako kako je
predviđeno u Ustavu i primenjivim zakonima Hrvatske, pod uslovom da kad
ta imenovanja nisu izvršile vlasti u toj oblasti, onda te vlasti mogu
postaviti obrazloženo suprotstavljanje instanci koja je izvršila
imenovanje i ako se ne može naći rešenje zadovoljavajuće i za jednu i za
drugu vlast, onda stvar može razmatrati Specijalni ustavni sud. Kad god
to bude izvodljivo, imenovanje će se vršiti između pripadnika oblasti
manjinskog stanovništva u kojoj oni treba da služe, a etnički sastav
svake grupe tih zvaničnika odražavaće, koliko je to izvodljivo, sastav
stanovništva te oblasti.
d) Član 65. ovog Zakona primenjivaće se samo
ako je lokalna jedinica deo iste oblasti manjinskog stanovništva, kao i
opština, naselje ili grad na koji se poziva u tom Članu.
e) Članovi 71. i 82. i treći paragraf Člana 83. Zakona neće se primenjivati.
f)
Na raspuštanje predstavničkog tela jedinice lokalne samouprave u skladu
sa Članom 81, ili smenjivanje opštinskog prefekta ili gradonačelnika u
skladu sa trećim paragrafom Člana 83. može se uputiti poziv od strane
onih kojih se to tiče Specijalnom ustavnom sudu i u tom slučaju takva
odluka ne može stupiti na snagu dok sud tako ne odluči.
g) Suspenziju opšteg akta shodno Članu 80. Zakona može jedino narediti, kao privremenu meru, Specijalni ustavni sud.
h) Sporovi u vezi sa drugom rečenicom drugog paragrafa Člana 87. biće podnošeni Specijalnom ustavnom sudu.
2.
Pre nego što se neki spor ili predmet uputi Specijalnom ustavnom sudu
shodno gornjem paragrafu 1, vlasti ili zainteresovane strane učiniće
napor da razreše bilo kakve razlike zajedničkim sporazumom. Sud može u
bilo koje vreme zahtevati da u tom pravcu budu izloženi dodatni napori.


POGLAVLJE XIII


SPECIJALNI USTAVNI SUD ZA KRAJINU I OBLASTI DRUGOG DELA


Član XIII.1.


Osnivanje, kompetencije i procedure


1. Za Krajinu i Oblasti drugog dela biće ustanovljen Specijalni ustavni
sud (u daljem tekstu "Specijalni ustavni sud" ili "Sud") kojem će na
konačno rukovođenje biti upućivani svi sporovi koji mogu proizići iz
ovog sporazuma (izuzev stvari o kojima se odlučuje shodno paragrafu 2.
Člana XVII.1), uključujući bilo kakve sporove u vezi sa interpretacijom
ili primenom bilo koje odredbe Ustava Republike Hrvatske, Ustavnog
zakona o ljudskim pravima i slobodama i Pravima nacionalnih i etničkih
zajednica ili manjina u Republici Hrvatskoj, ili sa bilo kojim drugim
zakonom ili zakonskim dekretom koji može biti dodat shodno ovom
Sporazumu ili biti zahtevana njegova primena.
2. Izuzev ako nije
drugačije predviđeno ovim Sporazumom, sporove Specijalnom ustavnom sudu
mogu podnositi Predsednik Republike Hrvatske ili njegov premijer,
Predsednik ili zakonodavno telo Krajine i Predsedavajući Srpskog odbora u
Saboru.
3. Specijalni ustavni sud će ustanoviti sopstvenu proceduru,
koja može uključiti odredbe za osnivanje sudskih odeljenja i načine za
razmatranje žalbi na odluke takvih sudskih odeljenja.
4. Sve troškove
Specijalnog ustavnog suda, uključujući i plate sudija, koje ne mogu
biti niže od onih koje imaju sudije Ustavnog suda Hrvatske, snosiće
Republika Hrvatska.


Član XIII.2.


Sastav


1. Specijalni ustavni sud sastojaće se od:
a) dvojice sudija Ustavnog suda Hrvatske, koje određuje Predsednik tog Suda;
b) Dvojice sudija najvišeg ili višeg apelacionog suda Krajine, koje će odrediti Predsednik tog Suda;
c)
Trojice sudija koji neće biti državljani Republike Hrvatske ili bilo
koje susedne države, a koje će imenovati Predsednik Suda pravde Evropske
unije.******
2. Predsednik Specijalnog ustavnog suda biće biran
većinom svih sudija ovog Suda, između onih izabranih shodno podparagrafu
1(c).


POGLAVLJE XIV


OPTUŽBE U VEZI SA SADAŠNJIM SUKOBOM


Član XIV.1.


Domaće optužbe


1. Ni republika Hrvatska ni Krajina neće sudskim putem goniti bilo koga
za zločine navodno učinjene u vezi sa sukobom u Hrvatskoj nakon 1.
avgusta 1990. izuzev onako kako je predviđeno u paragrafu 2.
2.
Podložno paragrafu 2. Člana XIV.2, optužbe će ipak biti pokrenute protiv
bilo kog lica optuženog za ozbiljno kršenje Ženevskih konvencija iz
1949, povrede zakona i običaja rata, za genocid ili zločine protiv
čovečnosti******* prema bilo kojoj odredbi domaćeg prava koje dopušta
takve optužnice.
3. Procese licima optuženim shodno paragrafu 2,
isključivo će voditi Tribunal za ratne zločine za Hrvatsku koji će biti
ustanovljen i koji će raditi pod nadzorom Specijalnog ustavnog suda.
Gonjenje sudskim putem u ovom Tribunalu mogu obavljati tužioci imenovani
za tu svrhu bilo od strane Vlade Republike Hrvatske, bilo Vlade
Krajine.


Član XIV.2.


Međunarodne optužbe


1. Svi organi Vlade republike Hrvatske i Vlade Krajine sarađivaće sa
Međunarodnim tribunalom za gonjenje lica odgovornih za ozbiljne povrede
međunarodnog humanitarnog prava počinjene na teritoriji bivše
Jugoslavije nakon 1991, osnovanim Rezolucijom 827 (1993) Saveta
bezbednosti Ujedinjenih nacija, u sakupljanju ili dopuštanju Tužiocu
Međunarodnog tribunala da sakuplja dokaze o zločinima u okviru
jurisdikcije ovog Tribunala, tako što će izručivati svedoke ili optužena
lica ili na bilo koji drugi način koji bude zatražen od kompentennih
vlasti Tribunala.
2. Ukoliko to Međunarodni tribunal formalno
zatraži, Tribunal za ratne zločine za Hrvatsku prikloniće se
kompetenciji prvog Tribunala ako je u pitanju bilo koji
postupak.********


POGLAVLJE XV


AMANDMANI NA USTAV I ZAKONE HRVATSKE


Član XV.1.


Usvajanje amandmana


1. Ustav Republike Hrvatske, Ustavni zakon o ljudskim pravima i
slobodama i Prava nacionalnih i etničkih zajednica i manjina u Republici
Hrvatskoj, kao i drugi zakoni i zakonski dekreti biće menjani ili
dopunjavani na način određen u Aneksu E, kako bi se primenile odredbe
ovog Sporazuma.
2. Amandmani i zakoni koji moraju da budu usvojeni
prema paragrafu 1, stupiće na snagu najkasnije šest meseci nakon
potpisivanja ovog Sporazuma.


Član XV.2.


Dalje promene u amandmanima


Amandmani i zakoni usvojeni shodno Članu XV.1, kao i postojeće odredbe
instrumenata koji se pominju u paragrafu 1. Člana XV.1, koji se
zahtevaju za primenu odredaba ovog Sporazuma, neće biti menjani ili
opozivani bez odobrenja zakonodavnih tela Krajine i saglasnosti Srpskog
odbora Sabora.


POGLAVLJE XVI


NEDELJIVOST HRVATSKE


Član XVI.1.


Bez namera za promene


Ništa u ovom Sporazumu neće biti tumačeno na način koji bi promenio
nedeljivu prirodu Republike Hrvatske određenu u Članu 1. njenog Ustava.


POGLAVLJE XVII


ZAVRŠNE ODREDBE


Član XVII.1.


Stupanje na snagu i primena


1. Ovaj Sporazum stupiće na snagu pošto ga budu potpisale obe strane
jedan mesec posle stupanja na snagu amandmana i zakona koji treba da
budu usvojeni po paragrafu 1. Člana XV.1 i nakon okončanja aranžmana sa
Savetom Evrope određenih u Članu XI.7.
2. O bilo kakvim pitanjima u
vezi sa vremenskim rasporedom ili načinima primene odredaba ovog
Sporazuma može odlučivati Komisija za primenu koja će se sastojati od po
jednog predstavnika Ruske Federacije, Sjedinjenih Američkih Država,
Ujedinjenih nacija i Evropske unije, od kojih će poslednju dvojicu
imenovati kopredsednici Stalnog komiteta Međunarodne konferencije o
bivšoj Jugoslaviji.*********


Član XVII.2.


Jezici


Ovaj Sporazum biće zaključen na engleskom, htvatskom i srpskom. U slučajevima nepodudarnosti, odlučivaće engleski tekst.
Završeno –––––––– dana ––––––––– 1995. u –––––––––– , u tri primerka.**********

========================================================================================


Ako citate plan, ako ga razmatrate, uocit ce te dosta RIZICNIH stavki, rizicne stavke su po nas stanovnistvo Krajine,
u mapi koja pokazuje prostor Krajine je sporna linija-granica Krajine u djelu Banije, vezano za sela-seoska naselja koja su do 1990 g. bila u sastavu opstine Sisak, a te godine ta sela su referendumom presla u svoju bivsu opstinu Kostajnicu, radilo se o 13 sela (od Zivaje do Staze kao i sela pored rjeke Save).

U planu ima jos nepovoljnih stavki-poglavlja kao sto je sl;

-POGLAVLJE XII


SAMOUPRAVA ADMINISTRACIJA U OBLASTIMA S MANJINSKIM STANOVNIŠTVOM


-POGLAVLJE XIV


OPTUŽBE U VEZI SA SADAŠNJIM SUKOBOM (citano izmedju redova ti kaze da ce se suditi svakom pojedincu koji
bude optuzen, to i sada rade, optuze Krajisnika pa ga sude u Hrvatskoj
ili u Srbiji, zavisi dje su koga UHITILI)

-POGLAVLJE XVI


NEDELJIVOST HRVATSKE ( e ovdje ti kaze izmedju redova, da ces da budes "vjecito gost u svojoj kuci" )



Plan "Z-4" nije bio idealno rjesenje, ali je bio bolji od rata i pojedinim stanovnicima Krajine je davao neke mogucnosti,
ako ne nista onda bar da semirnim putem maknu-presele za neko vrijeme, zavisno od potrebe.




Poslednji put izmenio ALIJAS dana 14/10/2011, 19:29, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime5/8/2010, 20:11

Za one koji nekim slucajem ne znaju,
neka pogledaju link po link,
pazljivim pracenjem stvar ce da se lako shvati,
a i radnje oko Plana Z-4 se jako dobro vide,


[You must be registered and logged in to see this link.]

Pad Krajine ! Dok. Film RTS-a, 1 deo !
[You must be registered and logged in to see this link.]
Istina
o izdaji Karadzica i njegov tajni sporazum sa Tudjmanom!Okretanje glave
od Milosevica i stradanje srpskog naroda u Krajini!




[You must be registered and logged in to see this link.]

Pad Krajine ! Dok. Film RTS-a, 2 deo !
[You must be registered and logged in to see this link.]
Istina o izdaji Krajine !




[You must be registered and logged in to see this link.]

Pad Krajine ! Dok. Film RTS-a, 3 deo !
[You must be registered and logged in to see this link.]
Istina
o izdaji Krajine, o takozvanom heroju Karadzicu , koji je zasluzilo da
mu nasi Srbi sude zbog izdaje i tajnih sporazuma sa tudjmanom!




[You must be registered and logged in to see this link.]

Pad Krajine ! Dok. Film RTS-a, 4 deo !
[You must be registered and logged in to see this link.]
Istina o desavanjima u vezi RS Krajine ! Da se ne zaboravi! Remek delo RT Srbije!




[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA pad krajine 5
[You must be registered and logged in to see this link.]
Balkanska posla




[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA PAD KRAJINE 6
[You must be registered and logged in to see this link.]
Balkanska posla




[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA pad krajine 7
[You must be registered and logged in to see this link.]
Balkanska posla i muljaze




[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA pad krajine 8
[You must be registered and logged in to see this link.]
Balkanska posla O Balkanu i lokalnim lopovima dogovori Milosevica i Tudjmana




[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA pad krajine 9
[You must be registered and logged in to see this link.]
Balkanska posla O Balkanu i lokalnim lopovima dogovori Milosevica i Tudjmana



[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA PAD KRAJINE 10
[You must be registered and logged in to see this link.]
balkanska posla



[You must be registered and logged in to see this link.]

HRVATSKA SRBIJA KRAJINA pad krajine 11
[You must be registered and logged in to see this link.]
Balkanska posla O Balkanu i lokalnim lopovima dogovori Milosevica i Tudjmana.


Poslednji izmenio ALIJAS dana 14/10/2011, 18:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime19/8/2010, 19:56


[You must be registered and logged in to see this link.]

Srbi tuže Amerikance zbog „Oluje”

19. avgust 2010. u 09.57

Grupa Srba koja je do 1995. živela u Krajini tuži američku privatnu vojno-konsultantsku firmu MPRI tvrdeći da je vojno opremala hrvatske vojne snage, obučavala hrvatske oficire i osmislila plan operacije Oluja.

Slučaj je na federalnom sudu u Čikagu, a tužioci traže milijarde dolara odštete, preneo je „Večernji list”.

U zajedničkoj tužbi ispisanoj na 40 stranica svedoci navode da je cilj Oluje bio da se „silom protera manjinska etnička grupa”.

Firmu MPRI (Military Professional Resources Incorporated), koju su 1987. osnovala osmorica bivših oficira američke vojske, a koju je 2000. kupila firma L-3 Communications, u tužbi spominju kao „učesnika u genocidu”.

„Operacija Oluja postala je najveća kopnena ofenziva u Evropi od Drugog svetskog rata, a kao posledicu je imala ubistva i nehuman odnos prema hiljadama Srba, nasilno proterivanje 200 hiljada Srba iz njihovih vekovnih domova, pljačku i uništavanje imovine vredne stotine miliona dolara”, kaže se u tužbi.

Takođe se navodi da je tadašnji ministar obrane Hrvatske Gojko Šušak na sastanku s predstavnicima MPRI u oktobru 1994, kad je s američkom firmom navodno sklopljen multimilionski ugovor, rekao da „želi Srbe da istera iz Krajine”.
Nazad na vrh Ići dole
Kule
V.I.P
V.I.P
Kule


Broj poruka : 781
Points : 200001572
Reputation : 12
Datum upisa : 07.02.2009
Lokacija : Novi Sad

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime19/8/2010, 21:12

Za mene je ovo besmislena tema, kao i rasprava i suvišno je pričati o tome. Hrvati su dobili što su želeli Krajine više nema nit će ikad biti, srpsko stanovništvo koje je tamo bilo vekovima, takođe više nije tamo zaslugom nečije politike... Jedan od najvećih poraza u srpskoj istoriji, da li se on moga ozbeći, mislim da ne jer bi se tako nešto desilo pre ili kasnije.
Kako tužiti Beograd i Srbiju kada bez njih i njihove podrške Krajina ne bi bila ni uspostavljena, politika predsednika miloševića se vremenom promenila i mi smo ostali bez te podrške i bilo je ono šta je bilo.
Plan z4 nije bio loš gledano iz današnje perspektive, ali onda uopšte nije bio dobar, zato što su krajišnici faktički imali svoju državu već nekoliko godina, i sad oni treba da ukinu tu državu za koju su se borili i da sve vrate nazad... Taj plan je napravljen da ga Krajina ne bi prihvatila (pravljen je zato što su znali da krajina to neće prihvatiti,), to se znalo i Hrvatska ga je kao prihvatila jer je znala da krajina neće i time je dobila zeleno svetlo za oluju. Pitanje je šta bi bilo da je Krajina prihvatila taj plan, onda Hrvatska ne bi xD Mada opet mislim da se ništa ne bi promenilo...
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/8/2010, 14:48

Бесмислена је тема зато што испада као некакво кукумакање, и плачеш за разбијеном чашом.
Кууле... И онда је то изгледало примамљиво... Чак је и сам Мартић размишљао о томе да се то прихвати... али у дослуху са политиком Београда, Шешељем и Милошевићем, то је доживљавано као велеиздаја. А лично мислим да је Мартић био спреман то да прихвати, јер је знао шта ће се десити. Но, биле су му везане не само руке, већ и уста.
Медији и све друго, у РСК, РС, Србији, ЦГ, тада 1995. било је под строгом контролом Милошевића. Он је још раније 1991. године знао шта ће бити, и све су то били начини да се Срби истерају из Крајине.
Тако да нико није ни могао ништа да прича о томе каква се заправо шанса Крајишницима пружа преко з-4 плана.
Што се самог плана тиче, нас и Хрвата... План је прихваћен 2. августа 1995. Али то није заправо значило ништа, јер је онда овај међународни главоња ишао у Загреб да убеђује Туђмана да и он треба да прихвати, а овај је само одмахнуо руком - касно било... Хоћу рећи да свеједно када га Крајишници прихватили, било 2. августа, или јануара 1995. године када је он презентован Крајишницима, резултат је исти, јер поред Срба требали су и Хрвати да га прихвате... али су и они били искључиви! Само Хрватска и ко жели може ићи у Србију.

Мада чак и да је прихваћен план З-4, питање је како би се ситуација даље дешавала... могуће је да би се некако очувало ако би смо имали некога ко би се бавио нашим младим људима у циљу проналаска посла, да они могу да на своме остану... Али ако тога не би било... никакав патриотизам наше младе људе не би задржао у Крајини већ би се раселили по свету, што му дође ондак на исто... за 20 година, куће би се саме срушиле, поља претворила у шуме, виногради подивљали, гробља зарасла...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/8/2010, 17:17

Hrvatska kao ni Krajina nije nikada prihvatila plan kao nacin za rjesenja rata,
Hrvatska je, prva, dosta ranije o Krajine plan Z-4 prihvatila tj.primila ga kao dokumenat koji ce da se u prvom slucaju pregleda-procita, a zatim MOZDA da se o planu razmatra i odlucuje.

Ali sta je Hrvatska radila vezano za plan u vladi Hrvatske je ??????????.

U politickim krugovima Krajine, kao i u skupstini u Kninu se znalo za sadrzaj plana, jos prije nego li je plan prihvacen tj. primljen da se razmazmatra.

Znaci treba razlikovati stanje kada se kaze primiti-prihvatiti na razmatranje od rjeci koje kazu prihvatiti plan u smislu prihvatiti-sloziti se sa svim stavkama i obavezama koje nalaze plan ili potpisati-usaglasiti se - sloziti se sa stavkama i obavezama koje nalaze taj dokumenat, kako bi se to reklo verifikovati dokumenat.
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/8/2010, 17:47

chule80 ::
Бесмислена је тема зато што испада као некакво кукумакање, и плачеш за разбијеном чашом.
Кууле... И онда је то изгледало примамљиво... Чак је и сам Мартић размишљао о томе да се то прихвати... али у дослуху са политиком Београда, Шешељем и Милошевићем, то је доживљавано као велеиздаја. А лично мислим да је Мартић био спреман то да прихвати, јер је знао шта ће се десити. Но, биле су му везане не само руке, већ и уста.
Медији и све друго, у РСК, РС, Србији, ЦГ, тада 1995. било је под строгом контролом Милошевића. Он је још раније 1991. године знао шта ће бити, и све су то били начини да се Срби истерају из Крајине.
Тако да нико није ни могао ништа да прича о томе каква се заправо шанса Крајишницима пружа преко з-4 плана.
Што се самог плана тиче, нас и Хрвата... План је прихваћен 2. августа 1995. Али то није заправо значило ништа, јер је онда овај међународни главоња ишао у Загреб да убеђује Туђмана да и он треба да прихвати, а овај је само одмахнуо руком - касно било... Хоћу рећи да свеједно када га Крајишници прихватили, било 2. августа, или јануара 1995. године када је он презентован Крајишницима, резултат је исти, јер поред Срба требали су и Хрвати да га прихвате... али су и они били искључиви! Само Хрватска и ко жели може ићи у Србију.

Мада чак и да је прихваћен план З-4, питање је како би се ситуација даље дешавала... могуће је да би се некако очувало ако би смо имали некога ко би се бавио нашим младим људима у циљу проналаска посла, да они могу да на своме остану... Али ако тога не би било... никакав патриотизам наше младе људе не би задржао у Крајини већ би се раселили по свету, што му дође ондак на исто... за 20 година, куће би се саме срушиле, поља претворила у шуме, виногради подивљали, гробља зарасла...


chule80,
hmmm, nekim djelom a mozda i u cjelosti si u pravu i slazem se sa ovim tvojim sadrzajem u ovom komentaru, Milosevic je kako bi se to reklo u narodu VEDRIO I OBLACIO.
Seselj je bio Milosevicev pijun-potrcko, dolazio je u Krajinu na mitinge, pricao, urlikao, mukao, palio i zario Krajisnike na Hrvate, a to je Milosevicu i Tudjmanu najvise i trebalo.
Ljudi nisu onda kao ni poslje a neki i danas jos ne znaju da je radikale stvorila ondasnja SLUZBA DRZAVNE BEZBJEDNOSTI u Beogradu, takozvana DB-Srbije (najveca-najgora teroristicka org. svjeta), ali eto i njima je dosao kraj pojedinima, neki su od njih i danas u BIA a to ti je isto sto i ona DB. znaci i ovima ce da dodje kraj i neko ce tada da im sudi kao i njihovim predhodnicima R.Markovicu, J.Stanisicu i ostalima, a neki su ubjeni jer nisu radili kako se to vlastodrzcima htjelo, a i neka su, nije njih ni najmanje steta, kako su radili tako su i prosli.

Ovo sto kazes, da je kojim slucajem i doslo do realizacije plana Z-4, da tada bi se mnogi MI morali preseliti sto prije u R.Srpsku, Srbiju (dje ko, kuda koji mili moji), a i oni koji bi ostali poslje jednu-dvije-tri godine bi iz ekonomskih razloga morali da idu dalje, ostali bi starci i pojedini mladji koji ne znaju bas da se malo bolje snadju.
Ali mislim da bi bilo bolje da je ipak doslo do realizacije i usvajanja plana Z-4 jer tada ne bi bilo OLUJE, ne bi bilo toliko-toliko zrtava i imaovina nasa u Krajini bi se ipak nekako, kako ko uspio nekim djelom da iskoristi.

Mislim da bi preseljenje-iseljenje naseg Krajiskog naroda bilo u prvih 5 g. negdje oko 30 %, a u sljedecih 10 g. bi u Krajini bilo svega ukupno oko 20-30 % od ukupne brojke stanovnistva Krajine iz '95 g.
Kazem opet, ova opcija sa planom Z-4 je bila dobra samo za to sto bi bilo manje zrtava, bilo bi bez OLUJE i imovina bi se nekim djelom preselila-iskoristila (ali ne u cjelosti).
U tome slucaju mi koji bi se iselili u R.Srpsku ili oni u Srbiju, malo bi se ili dosta bi se lakse krenulo u novi zivot, jer bi svi clanovi porodica bili u zivotu, dio imovine bi se imao, imalo bi se od cega krenuti u novi zivot za razliku od vas nekih koji ste ostali bez roditelja, djece i drugih.
Udovice sa djecom tesko opstaju, sirocad su veska stvar, invalidi su jako nemocni, bjeda sa najlonskim kesama u rukama je grozna-jadan nivo drustva koje krece iz pocetka, a sve to smo mi prosli, ko sta ali svaka porodica je imala bar jednu vrstu ovog tereta, a mnogo ih je imalo dvije a i tri vrste ovog nemilog tereta, TESKO JE TO.
Za Hrvatsku je bila daleko bolja opcija ova koja se i desila avgusta 1995 OLUJA.
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime20/8/2010, 19:16

Наравно да им је то више ваљало... понајвише за храњење ега.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime26/8/2010, 22:55

Kule ::
Za mene je ovo besmislena tema, kao i rasprava i suvišno je pričati o tome. Hrvati su dobili što su želeli Krajine više nema nit će ikad biti, srpsko stanovništvo koje je tamo bilo vekovima, takođe više nije tamo zaslugom nečije politike... Jedan od najvećih poraza u srpskoj istoriji, da li se on moga ozbeći, mislim da ne jer bi se tako nešto desilo pre ili kasnije.
Kako tužiti Beograd i Srbiju kada bez njih i njihove podrške Krajina ne bi bila ni uspostavljena, politika predsednika miloševića se vremenom promenila i mi smo ostali bez te podrške i bilo je ono šta je bilo.
Plan z4 nije bio loš gledano iz današnje perspektive, ali onda uopšte nije bio dobar, zato što su krajišnici faktički imali svoju državu već nekoliko godina, i sad oni treba da ukinu tu državu za koju su se borili i da sve vrate nazad... Taj plan je napravljen da ga Krajina ne bi prihvatila (pravljen je zato što su znali da krajina to neće prihvatiti,), to se znalo i Hrvatska ga je kao prihvatila jer je znala da krajina neće i time je dobila zeleno svetlo za oluju. Pitanje je šta bi bilo da je Krajina prihvatila taj plan, onda Hrvatska ne bi xD Mada opet mislim da se ništa ne bi promenilo...

Pozdrav Kule, mislim da nisi u pravu-ne treba reci da Krajine nece nikad vise biti, pa ne bi ni Srbije bilo da se ljudi vekovima nisu borili za nju, i ko zna sta ce biti sutra a kamoli za 10 godina, 100 godina itd. Ako se mi Krajisnici predamo lako sta da ocekujemo od ostalih.
Niko nije rekao da treba tuziti Srbiju(bar ja to ne vidim), pa nismo valjda ludi da tuzimo svoju zemlju ali treba znati ko se poigrao sa nama i ko nam je pomogao da nas proteraju sa vekovnih ognjista. Nikad mi ovako ne bi prosli da nije bila losa politika Srbije i izdaja.
Milosevic je svesno izdao Srbe iz HR, uveo ih u rat i ostavio na cedilu kasnije. On nas je prodao pre nego sto smo usli u rat. I sta je tu dobro sto je formirana RSK na 4 godine i nista iz toga nije izvuceno ni minimalna autonomija. ti kazes ne bi krajina uspostavljena a sta imamo od toga sto je on uspostavio? 4 godine smo imali drzavu i to je to. Po meni je bolje da smo ostali tamo da zivimo kroz autonomiji jer je to bio maksimum. Mi nismo imali sansu za drzavu da nas je Srbija i podrzala do kraja jel nam svet ne bi dao.
ovo se ne odnosi na tebe kazu Krajine nema jel je svet bio protiv nas i on pomogao Hrvatima da nas protera, a ja mislim da je bio i protiv R.Srpske pa je ima, naravno hvala bogu.
U pravu si za to da plan nije los iz danasnje perspetive to je definitivno. Plan je imao mnogo mana to je sigurno.
Kazes da je Krajina imala drzavu i da nije lako bilo to prihvatiti. naravno da je tako iz jednog ugla ali kad pogledas Oluju i Bljesak i progon 300 hiljada ljudi to je mnogo vise od toga. Izvaditi tu konstataciju samu i reci je tako je uglavnom podvala ljudi koji su ucestvovali u tome. Pa svako ko je razmisljao znao je da Krajina moze biti samo autonomija.*naravno mi bi voleli da je ostala kao drzava bez ikakve veze sa Hrvatskom al mi nismo Amerika tako da ne mozemo da menjamo medjun. priznate granice drugih drzava.
Hrvatska ne bi napala Krajinu da nije znala da Srbija nece mrdnuti prstom to svedoci Sarinic koji je bio kod Slobe i to mu je bio zadatak tako on kaze.
U neku ruku si u pravu da mozda ne treba raspravljati o ovome ali opet sam razmisljao i mislim koga interesuje citace a kog ne nece tako da ne opterecujemo nikoga.

Mane plana Z-4 uglavnom se odnose na teritorije Rsk i to npr.
-ne bi bila ukljucne Z.Slavonija i I.Slavonija i Baranja
-ukljucna samo SAO Krajina
-mudro bi izbacili cak i opstine sa vecinskim srpskim stanovnistvom a to su Petrinja i Pakrac.
-izgubili bi Vrliku, Drnis, Slunj, srpska sela Sibenske, Zadarske, Ogulinske, Gospicke, Karlovacke, Sisacke opstine itd.
- razbili bi nas u dva regiona u s.dalmaciju i liku i drugi regioni ili zupanija kordun i banija. Najverovatnije bi bili razvojeni kod Slunja.

*u sastav Samostalne Srpske Krajine uslo bi 11 opstina sa vecinskim srpskim stanovnistvom i to
-Knin, Benkovac, Obrovac, Gracac, Korenica, D.Lapac, Vojnic, Vrginmost, Kostajnica, Dvor i Glina.

Plan je samo dobra osnova i tu je trebalo raditi da se dobije sto veca teritorija ovo ostalo je koliko toliko normalno.
Naravno to je malo, cak i sva teritorija RSK je mala za ono sto nas Srbe pripada tamo.




Nazad na vrh Ići dole
Kule
V.I.P
V.I.P
Kule


Broj poruka : 781
Points : 200001572
Reputation : 12
Datum upisa : 07.02.2009
Lokacija : Novi Sad

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime27/8/2010, 09:32

Nek svako ima svoje mišljenje i ja to poštujem.
Jedna stvar zašto ja to govorim, a to je da tamo više nema srba!
Ko da se bori zašta da se bori?
Ono malo staraca što se vartili za 15 godina će nestati, a Srbija...
Prirodni priraštaj u Srbiji je katastrofalan, svake godine 30 000 stanovnika manje, a još uzmite u obzir da na 100 rođenih beba je samo 32 srpsko, ostalo su cigani i nacionalne manjine, još vam govorim za srbiju bez kosova, naravno na kosovu će za 50 godina biti 4 000 000 stanovnika ako se nastavi ovim tempom, ljudi mi nestajemo!
Alo, budite realni i bavite se pravim problemima, i da se uspete izboriti za nešto u šta čisto sumljam ko će da živi tamo?
za 100 godina nas neće biti...
Ono za šta mi treba da se borimo to su deca, i da imamo što više dece, a ne za neke teritorije gde nema srba, jer gubimo i ovo što u stvarnosti imamo.
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime27/8/2010, 20:42

Nemoj da mislis sad da ja ne razumem kako razmisljas to je ok iz jednog ugla. Mi nemamo snage ni za kakavu borbu. Veruj ti meni za taj prirastaj smo krivi mi sami, ko nas vodi ima 20 godina. Nas vode jedna interesna grupa vec 20 godina i nju interesuju samo pare i nista vise i takvi nam nece sacuvati Srbiju a kamoli vise.
bice nas i za 100 godina, naravno dosta manje nego sada. Koji zakon imamo o podsticaju radjanja? I nece biti za 50 godina siptara toliko. Veruj mi to su sve podvale.
To nisu samo teritorije sto ti kazes, jesu li se nasi dedovi borili za to ili nisu?
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime27/8/2010, 20:50

kako da se boris u ovoj zemlji za decu kad njih to ne zanima nemozes ti da imas 3 i vise dece a imas bednu platu. Ovo je jedna propala zemlja nazalost. Srbiju volim to je moja zemlja ali stvarno smo manipulativan i naivan narod. Izbubili smo Krajinu i Kosovo jos da izgubimo Vojvodinu i Rasku i ostajemo na granicama iz 1878 kao beogradski pasaluk to ce i biti nas kraj ako se neka svest ne promeni.
Kada se osvestimo bice kasno. FIN
Nazad na vrh Ići dole
Kule
V.I.P
V.I.P
Kule


Broj poruka : 781
Points : 200001572
Reputation : 12
Datum upisa : 07.02.2009
Lokacija : Novi Sad

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime28/8/2010, 13:10

Naši dedovi su se borili za ovo što je danas, za komunizam i socijalizam. A kao da su oni znali za šta se bore i za šta ginu... Što se tiče vlasti u srbiji to su sve deca i unuci velikih komunista i koja su odrasla i u to vreme i obrazovana u školama pod velom te ideologije, samo se sad drugačije zovu, treba još 10- 20 godina da se omladina obrazuje i da načelo nadam se dođu drugačiji ljudi. Mi nestajemo to je najveći problem, možeš i pola sveta osvojiti ali tamo neće biti koga da živi, nisam ja rekao ništa pogrešno, sve je to istina, samo što sadašnja vlast skriva prave probleme...
Npr. govori o paradi pedera da bi se skrenula pažnja npr. sa toga što je u srbiji 500 000 ljudi gladno. Ili nas obmanjuju sa nemirima nacionalnih manjina da bi se zatvorila ili prodala neka velika firma, tako da bi to prošlo ne zapaženo... Naša svest treba da se promeni, abortus da se zabrani osim u zdravstvene svrhe, i ova crkva što ništa neradi da malo forsira na rađanju dece. Neće biti ni tog beograskog pašaluka a kamoli srbije. Izneo sam vam za koliko se naše stanovništvo smanjuje i još plus to što nas rasturaju iznutra sa ciganima, em što se malo dece rađa i na tu jednu srpsku bebu idu dva ciganska. Ovo će biti zemlja cigana i šiptara a ne srbija.
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime28/8/2010, 14:13

Rado cu samo da dodam sl;

Srbija nikada nije radila za interes svog naroda, prosto receno sladje mi je izgovoriti rjec "GOVNO" (izvininjavam se za ovu rjec), ali opet kazem lakse mi je i to izustiti za razliku od rjeci "SrBiJa".
Mislim da bi nadlezni slobodno mogli da pokrenu debatu, a i poslanici skupstine u srbiji sa pokrenu raspravi o zamjeni koristenja-znacenja ove dvije ove dvije rjeci, da pojasnim;
u momenti kada neko kaze <>, sto bi znacilo da se tada kaze za otpad-smece-djubar rjec "sRbIjA", a to bi izgledalo tada ovako;

>>Na ulicama Beograda kao glavnog grada GOVNETA je na mnogo hrpa-mjesta prosutog sRbIjA pored kanti u koje treba da se strpa ta sRbIjA i odveze na deponiju tj. mjesto dje se odlaze i unistava sRbIjA, jer ta sRbIjA toliko smrdi, u njoj je samo otpad tj. djubar<<.

Ili kraci primjer; >>u svakom WC-ju su sRbIjA<< tako bi se tada izgovaralo i onda bi to bilo ispravno u slucaju zamjene-znacenja te dvije rjeci, za razliku kako se to jos uvjek do sada izgovara, a to je >>u svakom WC-ju su GOVNA<<.

Nije ovo provokacija ni najmanje, vec sagledavsi sta se sve desavalo i sta se sve desava, poslje svega je onda realno samo zamjena koristenja ove dve rjeci.

Pa sjetite se kako je prosao Kosovski boj-izdaja.
Pa sjetite se kako je zavrsio Karadjordje- izdaja Obrenovica i to KUMA.
Pa kako su zavrsili Crnogorci na Mojkovcu- izdaja od str. Srbijanaca.
Pa kako zavrsi nasa krajina - izdaja.
Pa kako zavrsi Kosovo - izdaja.

Ko je vladao tom Govnarskom drzavicom kroz vjekove, pa koje kakova kopilad (od boja na Kosovu pa na ovamo), da da koje kakova kopilad-zasto je izbila svadja Petrovica i Karadjordjevica i danas su im potomci u svadji a bliska su rodbina ti isti potomci, sjetite se da je Karadjordjevic ozenio kcerku Petrovica.

Pa i vrijeme Tita, nije Josip Broz TITO bio, ne ne vec jevrej a zna se i koji i ciji sin i potomak od Hazburga.
Njegovo pravo ime je Franc Fransoa Jozef fon Habzburg und Loren.
Evo i za Djindjica-bio je covjek zapada koji se naklonio NJemackoj malo vise nego Englezima (e pa nije onda mogao daleko) Englezi nista ne prepustaju slucaju, nisu prepustili ni princezu da rodi djete (poginula je u tunelu u autu sa svojim ljubavnikom), evo vala i njen sin je raskinuo sa svojom curom poslje nekoljiko godina ljubakanja, cak je bio i datum vjencanja zakazan, ali svekrvi Kamili P. se nije sviklo, jer mlada snajka (nesudjena ) nije iz religijske odgovarajuce linije.
Idemo dalje na temu, Tadis lopov, sadasnji vlastodrzac u srbiji - je covjek HAZARTA.

Za sad toliko o vladarima, sto se tice te tvz. sRbIjE, odnosno GOVNETA (ja evo vec presao na koristenje novog znacenja-zamjene znacenja ove dvije sporne rjeci-nadam se da razumijete), ta ili to GOVNO ide na granice kada je nekadasnja bivsa sRbIjA bila u povrsini tvz. Beogradskog pasaluka, e da kako je radila tako ce po zasluzi i da prodje, da da.
Sada se polako dize i rjeava sandzak sa Raskom, jer Kosovo je zavrseno prije 3-4 g. ovo sada je zamo malo zamlacivanje naroda.
E sto je meni drago, a to je BUDI SE SAN VOJVODINE, neka neka i treba, kad je to ta GOVNO bila preko Dunava i Save, pa je za vrijeme okupatora Karadjordjevica koji je stvorio tvz. SHS i tom prilikom okupirao mnoge prostore i uzeo sve sto mu se sviklo (koliko je samo tada dvoraca zauzeo po Sloveniji, hrvatskoj i redom, a odakle njemu Karadjordjevicu to toliko, dje je ON to zaradio sa kojim radom, kojim trudom.
Pa ljudi rade po 50 g. i vise pa jedva steknu za jednu ili dvije kuce, a on LOPOV Karadjordjevic okupirao zemlje-prostore pa uzeo dvorce od Kranja do Ohrida, opet kazem odakle njemu toliko, jel mu mozda mama to u miraz donjela ili mu je zenica u mirazu donjela, donjela mu pm, lopov zauzeo i sve je njegovo.
Neka pokaze neko ako ima ko kako je on to zaradio kojim radom.
Ali nije tu u Vojvodini kraj za GOVNO, kada se Vojvodina odvoji od GOVNA e onda ce da se rjesi i Vlasija, Pozarevacko kraj-okrug i Vlasi ce da uzmu svoje e i cigani ce da traze svoje.

Znaci putovat ce se u GOVNETU najduzom trasom od Beograda-Sabac-Valjevo-Zlatibor do sela Jablanice, prosto receno Beograd + Macva + Sumadija su GOVNO Republika, Nis je u tome slucaju u inostranstvu-Juzna pruga ce da bude Nis-Pristina-Tirana to ce da bude vlak koji vozi dje je naka vozio voz.

E da, Vojvodina kad bude Republika, granica ce da bude Zemun i tada ce svi Krajisnici koji sada zive u zemunu da budu u svojoj drzavi, zahvaljujuci polakom a sigurnom stvaranju Austro-Ugarske u kojoj ce mo mi Krajisnici najvjerojatnije imati sansu da sebi obnovimo nasu Vojnu Krajinu po sporazumu Cara LEPOLDA-I;
* 21. Avgusta 1690. Austro Ugarski car Leopold I. donio je ukaz poznat kao "PRIVILEGIJ",
kojim su tadašnji Srbi (naši Krajiški preci) na teritoriji tadašnje Austro Ugarske dobili određene
povlastice.

Tadašnji -taj "PRIVILEGIJ" je garantovao; -slobodu vjere,
-upotrebu Julijanskog kalendara,
-pravo izbora arhiepiskopa i drugih sveštenika.

Za sada toliko, necu vise a toliko je toga da bi se knjiga i knjiga napisati dalo.
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime28/8/2010, 22:05

u pravu si Kule lepo si ovo zakljucio samo jedno bi rekao drukcije, jeste nasi(moji su bili uglavnom cetnici ali mislim globalno Srbi) su bili mahom kumunisti i jugosloveni ali kad pogledas mnogo ljudi iz Krajine se osvestilo gotovo svi a u Srbiji nazalost veliki deo nije. Znas kako kaze katolicki svestenik daj mi djete do 7 godina poslje eto ti ga tebi. to je sto se tice crkve. Ovde ljude varaju ima dvadeset godina i oni im i daje vjeruju u to me je sustina, pametnog coveka ne mozes prevariti 10x a budalu i naivnog coveka mozes e to je Srbija. Nazalost
Alijas mozda si malo preterao ali nisi daleko, NAZALOST.
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime29/8/2010, 21:02

Hmmm,Dalmatinac,,,,,,
ako se na brzaka sagleda sta sam rekao onda ce citalac da i kaze kao sto si rekao ti da sam ja malo pretjerao,
ali ja ti kazem da pisem samo ono sto znam i sto vidim a nikako nesta sto nagadjam.
E sad ti za 2-3 g. svrati pa procitaj ovu stranicu opet, tad ces imati samo jednu rjec za odgovor.
Ali sta da se radi cinjenice su cinjenice.
Da ste mi zivi i zdravi,
posebno vi koji ste u tvz, GOVNO Republika koja polako a sigurno ide-prelazi u Bgd-pasaluk.

Kada je mala ta Bgd-pasaluk na Balkanu-onda je siguran i mir na Balkanu,
e al dok god je ona i malo veca od Bgd-pasaluka nema mira na Balkanu,
zna to Zapad jako dobro,
zato ce ona u svoje granice.

Dok god je djao bio u flasi, bezbjedno je bilo,
ali kad radoznala budala flasu odcepi tada je bezbjednost-mir nestao,
e sad opet treba cekati da se djao prevari i u flasu da udje.
Cep je nadjen i spreman je, a djao je prilazi flasi,
e samo jos da udje i flasa da se zacepi.
Eto mira na Balkanu za vjek vjekova.
Nazad na vrh Ići dole
Kule
V.I.P
V.I.P
Kule


Broj poruka : 781
Points : 200001572
Reputation : 12
Datum upisa : 07.02.2009
Lokacija : Novi Sad

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime4/9/2010, 20:38

Nek zapad zna i planira šta hoće ali nema cepanja bez rata!
Ali verujem da neće biti toga jer smo mi jako umišljeni.
Da nije bilo engleza mi bi bili bombardovani još 1993. godine, ali je njihova desničarska partija to sprečila, nažalost nakon njih na vlast su došli liberalci i laburisti sa tonijem blerom na čelu...
Amerikanci su bili sa nama saveznici 100 godina i onda od jednom više ne.
Zašto, zato što oni rade za novac i ne gledaju ljubav i osećanja, jeste prvo su pitali nas da im platimo da budu na našoj strani ali je to milošević dav puta odbijao, ali naravno naši neprijatelji nisu mogli biti srećniji kad su posle toa amerikanci došli kod njih sa istim zahtevom, al ovaj put protiv srbije.
Nismo dobri skoro ni sakim u susedstvu...
Ima tu nešto što bi mi trebali promeniti kod sebe...
A to je svest i razum.
I da, ponavljam opet najviše smo mi krivi sami sebi.
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime5/9/2010, 14:53

Куле... мислим да малко грешиш.
Не може бити да су они (амери) нешто питали Милошевића?
Није он сам себе угурао у фотељу председника, нити је сам могао о свим питањима на западном Балкану да одлучује. Ни он ни Туђман, ни Алија...
Сватите да у они пијуни... промењиви шараф јудео-масонске машинерије која гази све испред себе. Они управљају и САД, и НАТО, и свим земљама ЕУ, колонизирали су Јужну Америку, Африку, добар део Азије...
Сам Милошевић је био средином 80-их у САД, не неком тзв. банкарском усавршавању које је било око 2 године. Ко каже, да се он тамо није сусрео са агентима ЦИА?! Ко каже да му они нису нудили помоћ око преузимања власти у Србији?!
Ја лично мислим да то јесте тако и било... јер за њега - Милошевића, је радио читав тим људи, а он је био само истурен играч... Није он за џабе дошао на Газиместан - Космет, 1989. године, и тамо био практично лансиран у орбиту... Шта више сви Срби, па и они ван граница авнојевске Србије су одједном дочекали "свог" народног вођу, који ће да им испуни њихове давнашне жеље, почевши, од тога да буду Сви Срби у 1 држави, шведски стандард, врати изгубљене идеале који су се погубили из социјализма, угуши шиптарски тероризам, и сл.
Многи Срби су тада 1989-1990 гледали у њему "српског тита".
Њему су после избори били само формалност... а када се дочепао фотеље, контролисао је буквално све: полицију, судство, медије, војску, државну администрацију, шта више направио је себи и ЈСО, имао је и Аркана за сваки случај.
Једноставно, јако је тешко било супроставити се том механизму какав је Милошевић имао.
Народ у РСК рецимо није хтео Мартића за председника 1994. на изборима, али 3 пута су избори понављани док Мартић није сео у фотељу... јер да је дошао Бабић, или неко десети... па одбије Милошевићево наређење да се не прихвати з-4 план... шта онда? Нови проблеми... морао би послати ЈСО, Аркана, да иду да угуше "изданјичног председника".
Да је Милошевић заиста хтео да помогне Србима, и свим другим народима на тлу бивше југе, онда би ЈНА имала пуно више посла... и Туђманова екипа би била ухапшена још крајем новембра 1990. године, када је КОС ЈНА имао све доказе да их похапси. Јел верујете да је опстукција те акције ишла директно од Вељка Кадијевића?!?!
Но, да је тада то направљено, хапшење Туђманових... мислите ли да би јудео-масонска машинерија мировала? Јер њима је био циљ рат, па и овима из Источне Европе којима је остало руског наоружања пуни магацини, су имали интерес да буде рата у СФРЈ, и да признају што пре независност Словеније, Хрватске, БиХ, Вардарске Македоније...
Хрвати су без обзира на ембарго увезли то оружије, и хтели су војно да стекну независност, јер мирним путем не би знали куда ће са 850.000 православних Срба, који не верују више у комунистичке тековине, и атеизам... добар део би пронашао своју крштеницу, и отишао у своју цркву... То је и Ватикану представљало огроман проблем!
Зато је и Милошевић, био њихов јаако добар играч, који је вукао све потезе који су унапред били написани... још далеке 1985. у штабу ЦИА је комплетан распад СФРЈ презентован... од априла 1990. до децембра 2000. године. Сви ти догађаји на тлу бивше СФРЈ су до детаља морали се остварити... било је само питање који ће глумци одгумити коју улогу... али суштина је иста.

Исто тако је и сада са овим процесима интеграције земаља бивше СФРЈ у ЕУ и НАТО... ја не знам јел ви примећујете колико је све провидно и смишљено?
Толико да већ и они исподпросечне интелигенције могу да виде шта се дешава.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime6/9/2010, 19:27

Ljudi prodani smo i izdani kao niko, to što se nama desilo još se samo može u Africi desiti, a i u to sumljam, a u Evropi sigurno nigde.
-Nemamo nacionalne politike ni onda ni sada.
Nikada Krajina ne bi pala da nas Milošević nije izdao. On je grobar Krajine više nego iko. Mi smo znali sta nam Hrvatska želi, i toga smo bili svesni ali on nas je prevario uveo nas u rat pa nas ostavio na cedilu.

Danas bi sigurno imali visok stepen autonomije u okviru Hrvatske da nismo prodani- nešto slično kao R.Srpska u BIH.

Mislim da je u tome sva suština, ne treba biti puno pametan pa shvatiti sve ovo.
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime6/9/2010, 19:57

Чекај сад Далматинац... нешто ми није јасно шта збориш.

Крајина би пала свакако, и да нас је Милошевић, односно Србија бранила. Зашто? Па зато што би се НАТО умешао, исто као и на Космету 1999. године, и војно би интервенисао, прво авионима, онда и копнена инвазија. И нема ту шта даље да се полемише, они су јачи свакако. И војно, и финансијски, и бројчано, и свакако друго.
Само што су овде преко Милошевића себи уштедели гомулу проблема, трошкова, и свега другог.
Не верујем да би Туђман икада дозволио било какву аутономију у ХРВ. Јер да је он то хтео, или да има Срба више од 3%, онда рата не би ни било, већ би се договорио са СДС Јованом Рашковићем, о некаквом, било каквом степену аутономије и крак приче.
Међутим, да ли је Мартић и државни врх РСК имали уопште право и храбрости да прихвате З-4 план? Ја лично мислим да нису, јер да јесу... мислим да су га прихватили на своју руку... Олуја би мало каснила, али би из Београда био послат посебан одред, који би довукао Мартића у БГ силом, а на место председника РСК би углавио онога који ће да одбије З-4 план, и представа се наставља!
Мило то нама, или не, али тако би било.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime6/9/2010, 22:00

A zasto Republika Srpska nije pala? Jel Americi interes da ona postoji?

Mislim da ne bi jel je Amerika sa Rusijom i nudila Z4. Pitanje koliko je to bilo iskreno al je nudjeno.
Oluje ne bi bilo da MIlosevic nije obecao da se nece mesati u rat a imao je obavezu da se mesa jel je bio garant i plus uveo je u rat Krajisnike (to je glavni razlog zasto je oluja uspela) a da je prihvacen plan ne bi Hrvatska imala verovatno podrsku za napad.

A koliko se pitalo Tudjmana? Mislis da je on u Dejtonu potpisao da R.Srpska postoji rado. Pa nije.
Ne bi on voljom potpisao da Krajina postoji nego bi morao ne bi imao podrsku zapada za dalji rat.
Pa kako REPUBLIKA SRPSKA opsta bas me interesuje tvoje misljenje?


Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime6/9/2010, 22:49

Република Српска је опстала само као протутежа исламској држави у БиХ.

Да претпоставимо да је Мартић и влада РСК прихватили З-4 план још у мају месецу... тек тада је међународни представник Питер Галбрајт требао ићи у Загреб, да убеђује Туђмана, да се и Хрватска сагласи са тиме... А они то не би прихватили не знам шта да је у питању.
Што целу ствар доводи до апсурда!
Овако се десило да је руководство РСК прихватило тај план 1. или 2. августа 1995. што ће рећи касно...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime6/9/2010, 23:58

Zanimljiv odgovor, verujem da ima i toga.
U pravu si da bi sve tesko islo ali jbg mislim da je moglo bar malo drugacije-bar bi dvor, knin, korenica, gracac, bekovac, obrovac, vrginmost, glina, kostajnica, vojnic... bili vecinski srpski gradovi. Nazalost sta je tu je......
Svi smo po malo u pravu....
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime7/9/2010, 00:03

I najgore od svega sto nas promasaji vode uvek, pa i danas. Sve bagra za bagrom 20 godina.
Dobro smo zivi!!!! Samo nam treba mudra nacionalna politika za buducnost i opstacemo ali ako nas budu samo takvi vodili nece biti ni Srbije. Drzave su stvarane u 19 veku a mi svoju nismo stvorili ni u 21 veku. Naravno mislim na ujedinjenu srpsku zemlju.. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime7/9/2010, 16:39

chule80 ::
Куле... мислим да малко грешиш.
Не може бити да су они (амери) нешто питали Милошевића?
Није он сам себе угурао у фотељу председника, нити је сам могао о свим питањима на западном Балкану да одлучује. Ни он ни Туђман, ни Алија...
Сватите да у они пијуни... промењиви шараф јудео-масонске машинерије која гази све испред себе. Они управљају и САД, и НАТО, и свим земљама ЕУ, колонизирали су Јужну Америку, Африку, добар део Азије...
Сам Милошевић је био средином 80-их у САД, не неком тзв. банкарском усавршавању које је било око 2 године. Ко каже, да се он тамо није сусрео са агентима ЦИА?! Ко каже да му они нису нудили помоћ око преузимања власти у Србији?!
Ја лично мислим да то јесте тако и било... јер за њега - Милошевића, је радио читав тим људи, а он је био само истурен играч... Није он за џабе дошао на Газиместан - Космет, 1989. године, и тамо био практично лансиран у орбиту... Шта више сви Срби, па и они ван граница авнојевске Србије су одједном дочекали "свог" народног вођу, који ће да им испуни њихове давнашне жеље, почевши, од тога да буду Сви Срби у 1 држави, шведски стандард, врати изгубљене идеале који су се погубили из социјализма, угуши шиптарски тероризам, и сл.
Многи Срби су тада 1989-1990 гледали у њему "српског тита".
Њему су после избори били само формалност... а када се дочепао фотеље, контролисао је буквално све: полицију, судство, медије, војску, државну администрацију, шта више направио је себи и ЈСО, имао је и Аркана за сваки случај.
Једноставно, јако је тешко било супроставити се том механизму какав је Милошевић имао.
Народ у РСК рецимо није хтео Мартића за председника 1994. на изборима, али 3 пута су избори понављани док Мартић није сео у фотељу... јер да је дошао Бабић, или неко десети... па одбије Милошевићево наређење да се не прихвати з-4 план... шта онда? Нови проблеми... морао би послати ЈСО, Аркана, да иду да угуше "изданјичног председника".
Да је Милошевић заиста хтео да помогне Србима, и свим другим народима на тлу бивше југе, онда би ЈНА имала пуно више посла... и Туђманова екипа би била ухапшена још крајем новембра 1990. године, када је КОС ЈНА имао све доказе да их похапси. Јел верујете да је опстукција те акције ишла директно од Вељка Кадијевића?!?!
Но, да је тада то направљено, хапшење Туђманових... мислите ли да би јудео-масонска машинерија мировала? Јер њима је био циљ рат, па и овима из Источне Европе којима је остало руског наоружања пуни магацини, су имали интерес да буде рата у СФРЈ, и да признају што пре независност Словеније, Хрватске, БиХ, Вардарске Македоније...
Хрвати су без обзира на ембарго увезли то оружије, и хтели су војно да стекну независност, јер мирним путем не би знали куда ће са 850.000 православних Срба, који не верују више у комунистичке тековине, и атеизам... добар део би пронашао своју крштеницу, и отишао у своју цркву... То је и Ватикану представљало огроман проблем!
Зато је и Милошевић, био њихов јаако добар играч, који је вукао све потезе који су унапред били написани... још далеке 1985. у штабу ЦИА је комплетан распад СФРЈ презентован... од априла 1990. до децембра 2000. године. Сви ти догађаји на тлу бивше СФРЈ су до детаља морали се остварити... било је само питање који ће глумци одгумити коју улогу... али суштина је иста.

Исто тако је и сада са овим процесима интеграције земаља бивше СФРЈ у ЕУ и НАТО... ја не знам јел ви примећујете колико је све провидно и смишљено?
Толико да већ и они исподпросечне интелигенције могу да виде шта се дешава.


chule80, ljepo, bas ljepo si obrazlozio-napisao, ali ipak se sa svim u cjelosti bas ne slazem;
ima nekih jako bitnih stavki koje nisi spomenuo, ali ne samo ti vec i drugi.
Jeste da je Bgd-PASALUK (a dati ce djao pa za 1-2 g. ce i da bude Bgd-PASALIK, a i neka vala STA MI ZNACI TA IZDAJNICKA JUZNA POKRAJINA-KADA MI NEMA KRAJINE ) izdao R.S.Krajunu, ali iza svega stoji velikim djelom i ona smrdljiva oko Kavkaza-Rusija, da da RUSIJA.
Sjetite se Curkinove posjete, sagledajte stvari koje su se tada izdesavale; odpis Rusima medjunarodnog duga, davanje novog kredita i ko zna sta jos nije im dato, necu mnogo o tom smradu Curkinu i ovo je dovoljno (a nije nagadjanje, vec stvar za koju se ZNA.
Imajte samo u vidu sl; sta da je Rusija rekla Amerima i drugima 1995 da se umire po pitanju nase Krajine, sta mislite da bi preko toga Ameri presli i nastavili sa pomoci Tudjmanu, e nemojte biti djeca.

chule80, da slazem se da je Milosevic bio igrac Zapada, ali ni najmanje ni Karadzic nije odradio, Karadzic je jos 1994 sa Tudjmanom imao plan o ne-pomoci R.S.Krajini u slucaj napada, sjetite se samo one igre oko ujedinjenja R.S.Krajine sa Rep.Srpskom, povuci potegni al ni na jednu stranu i nikada nista na kraju krajeva.
A za vrijeme oluje, sam u Bos.Dubici=Koz.Dubici se zadesio 5.avg.1995 (drugi dan OLUJE), na raskrsnici KOD TOPA u centru oko 11,30 h. je naisao vojni PUH, stao je i iz njega me pozvao tadasnji kom. 11-e Dubicke brig. rekao mi covjek koji mu je cilj-da ide sa kompl. brigadom u Kostajnicu i da ce da predje u Krajinu da brani Baniju i tu sam nekim mojim momcima rekao da se okupe i da dodju sto prije za kolonom u Kostajnicu.
Poslje 10-15 min. voznje (zadesili smo se u Komljencu), vozac je na motorolu dobio poziv iz vozila veze da stane, stali smo, komandant je izasao i otisao do vozila veze, ja i jos jedan smo za njim otisli.
U vozilu veze je komandant razgovarao sa nekim i odupirao se naredjenju da se vrati na polozaje u Sanski Most (odatle je digao formaciju i krenuo u Kostajnicu), poslje par min. je izasao bjesan-ljut sa ocima punim suza.
Pitao sam ga sa kim je razgovarao, odgovorio je >>Majku mu jebem izdajnicku, zar da jedan general, koji je kom. VRS meni sada u ovom trenutku zabranjuje da ja sa brigadom predjem u Krajinu<< znaci sa mladicemr ratkom je razgovarao-poslje svega toga 96/97 sam u Dubici bio i pitao ga jel mladic tada njemu naredio da se vrati, covjek je odgovorio >>Sta da ti ponavljam, kad znas<<.
Da i tada se kolona sa raznim vozilima i vratila na polozaje kod Sanskog Mosta, nije se nastavilo u Kostajnicu-IZDAJA JOS JEDNA.

NE TREBA NJIH NEKE ZALITI, sto crkavaju po Hagu, vec je samo steta sto oni nisu tamo uistinu ostali;
na kraju krajeva je veliko pitanje (zasto nije otvaran kovceg, a nije) da li je Milosevic-pas pod lipom sahranjen u vecernjim casovima ili je i on u Rusiji ili vec negdje ???????????????????????????????????????

Karadzic, nije se on skrivao godinama po Bgd. a da se za to nije znalo, tadasnja DB-BIA je za njega znala i ko zna koji je dogovor-dil dogovoren sa njim.

A to sto se kao za Mladica R. ne zna, to je jedna velika sarena igra, evo samo jedne stvari, cjela Dubice zna da je nestao 1996 momak po nadimku SPECIJALAC (zet oficira JNA), ali pola Dubice zna da je on tjelohranitelj jos i sada NECIJI, da da NECIJI.


"Carsija sve zna"


Poslednji izmenio ALIJAS dana 9/9/2010, 18:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime7/9/2010, 17:47

Oво си у праву што се тиче Караџића... сувише су лако њега пронашли... исто као и Анту Готовину... Људи моји, па оно су приче за ретардиране људе. Они се скривали годинама, и сада одједном, нека баба рекла да је у том бусу Караџић, и пронашли га.
А Готвина исто... одмара се у Шпанији, улази у ресторан полиција, и пита јеси ти тај и тај, он каже јесам, и дозвољава да га воде?!
мислим стварно идиотлук без границе.
Јесте видели само како је изгледало хапшење Веселина Шљиванчанина... нема фолираже!

Знам ја људи да је ово све истина што причам, а ја би највише волео да ја лажем, и да је ово само ружан сан, да се пробудимо сви, онако слободни, у нашем дворишту у Крајини...
"Еј да ми је, као некад прије"...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime7/9/2010, 23:12

Alijas u pravu si, svaka cast, ljepo si ovo rekao sve! Bas je tako!

KRAJINA I SAMO KRAJINA ZAUVJEK BRACO!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Eво један много добар текст   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime15/9/2010, 19:49






Србија, oлуја и Крајина




Слушајући и читајући изјаве водећих србијанских политичара о агресији на Крајину и „Олуји“, дође ми да заплачем.
________________________________________
Пише: Небојша Вукановић
Српске странке и лидери „осуђују“ овај злочни у коме су и сами учествовали и тобож траже од хрватских колега да и они осуде злочине и процесуирају злочинце.
Велики Предсједник, Месија нације, овај пут се није извинио али је накратко свратио до цркве да запали свијеће за покој душе својим сународницима. Потом је узео своју препознатљиву жуту рударску кацигу и кренуо у нови маркетиншки обилазак имагинарних градилишта по Србији. Пар стотина динара потрошених у цркви за куповину свијећа све је што уради наш предсједник, али и други његови пајтоси за прогнане Крајишнике. Лидери позиционих и опозиционих странака, бивши министри и премијери искористили су прилику да се појаве у јавности и театрално узглред осуде агресију и злочине Хрватске војске и све је на томе стало.
Србијански политичари никако да схвате да је и њихова одговорност за прогон Срба из Хрватске слична Фрањи Туђману и његовој дружини. Ви, србијански политичари, издали сте и оставили Крајишнике на цједилу, понижавали сте их и вријеђали, а сада тобоже жалите и осуђује злочине и етничко чишћење.
Мартићу, убиј се!
По одредбама Женевског споразума из 1991. године Србија је имала обавезу да штити Републику Српску Крајину уколико дође да напада Хрватске војске! Али док су Хрвати иза леђа Крајини преко Купреса излазили на Динару србијански политичари размишљали су гдје да љетују и оду на одмор.
Туђман није био хазардер, и он никада не би ни помислио да нападне Крајину да није имао прећутну сагласност српског руководства. Док су се стотине хиљада хрватских бојовника под вођством ваших „пријатеља“ Американаца и Британаца распоређивали на линији разграничења, Ви сте лежерно пијуцкали виски заваљени у удобне фотеље, и размишљали како да те исцрпљене и гладне мученике пребаците до Косова да опет крваре за „српску“ ствар.
То није, драги моји српски политичари, одговорна националне политика, али је Ви деценијама водите према нама, „прекодринским Србима“. Да сте, када сте видјели шта се спрема, крајем јула 1995. дигли Србију на ноге, прогласили мобилизацију, почели војне вјежбе и манерве и запријетили да ћете искористити могућности и војно заштити Србе у Крајини, „Олује“ и других хрватских и војних акција никада не би ни било. Умјесто тога, из Србије су дошли обавјештајци који су имали задатак да ослабе одбрану и шире дефетизам. Информација да је пала Крајина објављена је пред крај Дневника на националној телевизији, као да се у Пакистану догодила саобраћајна несрећа..
Тадашњи српски предсједник, покојни Слободан Милошевић поручио је да Милану Мартићу да се убије када га је овај упитао шта ће да ради када га Туђман нападне. То најбоље говори какву је политику Србија тада водила према „прекодринским Србима“. Блокадама на Дрини, цијепањем Републике Српске и издајом Крајине тадашња Србија мислила је да ће се додворити старим српским непријатељима, Енглезима, Нијемцима и њиховим савезницима. Ипак, када су 1998. године почела дешавања на Косову, Милошевићу је било јасно какву је грешку направио и како је испао наиван да не кажемо неште теже.
Чувајте се себе!
У тестаменту „Чујте Срби“, Арчибалд Рајс, између осталог, поручио је Србима да се никада не наслањају на своје традиционалне непријатеље, али наши политичари и дипломате никада га нису послушале (вјероватно ни прочитале, јер да јесу не би нам се ствари и грешке циклично вијековима понављале).
Нажалост, и данас Србија наставља да води сличну политику. Умјесто да снажно подржи Србе у Републици Српској, буде им ослонац и подршка, Влада Србије и њен предсједник поново забадају нож у леђа. Милошевић је то радио под паролом да мир нема алтернативу, а сада је нема Европа.
Схватите побогу већ једном да нација и национални интереси немају алтернативу, а за остало Вас боли брига. Не можете да усвајате којекаве декларације, извињавате се и понижавате у наше име, зближавате се и љубите са Турцима, јер ће Вас налогодавци као и у безброј пута до сада обманути.
Не можете српски предсједниче рећи да је усвајање Декларације о Сребреници неопходно, јер би сутра и укидање Републике Српске такође могло да буде неопходно на путу у Обећану земљу. Немојте са нама да се поткусурујете ако нам већ не желите и нећете да помогнете. А размислите како би се Ви осјећали да ми признамо Косово и кажемо да је то неопходно за опстанак Републике Српске!
Умјесто што тражите од Хрватске да Србима обнови куће, пронађе и процесуира злочинце из агресије на Крајину, паметније би Вам било да напокон нешто конкретно урадите за тај народ.
Није европски посјећивати згаришта
Колико је Србија издвојила средстава за повратак, обновила кућа и купила пољопривредних машина повратницима у Крајину? Колико су предузећа обновили? Да ли сте, Велики предсједниче и Месијо нације нешто о овом великом питању конкретно разговарали са колегом Јосиповићем? Јесте ли Ви и Ваши претходници икада посјетили попаљена мјеста као Ваш колега Суботицу? Нисте, јер не желите и не смијете! То није европски! Умјесто тога, Ви и Ваши претходници сте поклонили Тодорићу и другим хрватским тајкунима за мале паре српска предузећа, па су они стекли утисак, на основу Ваше благонаклоности, да су у љето 1995. године учинили праву ствар.
Љубите се са Хрватима док Вам они туку наивне сународнике и суграђане дуж њихове обале. Да сте прави предсједник рекли бисте ДОСТА! Горди и уздигнути осудили бисте графите у Дубровнику, Сплиту, нападе по Далмацији, скрнављење цркава и манастира. Ишли би по свијету и причали о голготи Крајишника у свим ратовима, ако има још неко ко може да вас слуша. Преиспитали бисте сумњиве приватизације, и честим инспекцијским контролама провјеравали Тодорићеве и фирме других хрватских тајкуна по Србији. Организовали би донаторске вечере и издвојили средства у буџету за повратак Крајишника и обнову кућа, и тако дали примјер привредницима да отварају мале погоне у Огулину, Бенковцу, Обровцу, Книну... Посјетили бисте Лику, Барању, Срем, Западну Славонију, Сјеверну Далмацију, и видјели како тамо живе преостали Срби. Истраживали бисте ратне злочине, и расписивали потјернице са хрватским официрима и војницима који су се иживљавали на нејачи. Подржали бисте историчаре који би документовали дешавања у последњих седам, осам деценија.
Али, Ви само запалисте свијеће.


Преузето ФронталРС
Nazad na vrh Ići dole
Alijas
Udarnik
Udarnik
avatar


Broj poruka : 54
Points : 70
Reputation : 0
Datum upisa : 26.09.2009
Lokacija : au /vic.

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime13/11/2010, 16:59

LJepo receno, Dalmatinac.
Nazad na vrh Ići dole
Dalmatinac
Vodonoša
Vodonoša
Dalmatinac


Broj poruka : 34
Points : 154
Reputation : 0
Datum upisa : 24.02.2010
Lokacija : Beograd

ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime13/11/2010, 19:17

Drago mi sto se i tebi svidio tekst, meni je super.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Empty
PočaljiNaslov: Re: ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује   ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ПЛАН З-4 да је прихваћен можда не би било Олује
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Парастос жртвама "Олује", субота 4.8.2012.
» Ватикан и усташе - Геноцидни план против Срба (Цео филм)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
»DVORCAFE« :: 2 » DISKUSIJE RAZNE IGRE KOMENTARI « :: Krajina-
Skoči na: