»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
»DVORCAFE«

»FORUM DVORCAFE / DVOR NA UNI«
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupiRSK RADIO
POZDRAV, AKO HOĆETE VIJDETI LINKOVE DOWNLOADA MORATE URADITI SLIJEDEĆE
1). DA SE REGISTRUJETE ALI PRIJAVTE NA NAŠ FORUM
2). POSLIJE 10 NAPISANIH PORUKA ĆE TE MOĆI VIDJETI LINK
3). GOSTI NEMAJU PRISTUP DOWNLOADU
4). SVE VAM PIŠE NA FORUMU U TEMI >> OVDJE << [KAKO DA VIDIM LINK]
1). MOLIM SVE NAŠE ČLANOVE DA SE SUZDRŽE OD RAZNIH PRVOKACIJA I UVRIJEDE DRUGIH ČLANOVA FORUMA
2). BUDITE PRISTOJNI I POSTUJTE DRUGE AKO HOĆETE DA VAS NEKO POSTUJE
3). OVDJE NEMA POLITIKE RAZNIH DISKUSIJA O TOME, RAZNIH VRIJEĐANJA NA VJERSKOJ I NACIONALNOJ PRIPADNOSTI ZATO VAS MOLIM SUZDRZITE SE OD RAZNIH ISPADA
4). AKO BUDETE IMALI TAKAV ILI SLIČAN PROBLEM ONDA PIŠITE >> OVDJE <<
5). SVAKI ISPAD I VRIJEĐANJA BIĆE STROGO KAŽNJENO [BAN]
1). MOLIMO SVE NAŠE ČLANOVE DA NE POSTAVLJATE RAZNE VIDEO SNIMKE SA UVREDLJIVIM SADRZAJIMA NA NACIONALNOJ I VJERSKOJ
PRIPADNOSTI
2). U SUPROTNOM ĆETE BITI TRAJNO ODSTRANJENI / BANOVANI SA FORUMA BREZ UPOZERENJA
1). RSK RADIO JE KRAJIŠKI RADIO ONLINE 24/h NA DAN I 365 DANA U GODINI
2). AKO STE ZA MUZIČKU ŽELJU ONDA STE NA PRAVOM MJESTU
3). PIŠITE NA MALOM ILI VELIKOM CHETU TAD KAD JE DJ RSK RADIO /ADMIN /SLOBO / RSK PRISUTNI
4). BILO KOJU VRSTU MUZIKE OSIM NACIONALNE ISPUNJAVAMO NAŠIM ČLANOVIMA OBA FORUMA I TO SVE BESPLATNO
5). UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO KOJA PJESMA BUDE NA VJERSKOJ ALI NACIONALNOJ PRIPADNOSTI HVALA
24/h SA VAMA / RSK RADIO
NAŠI BANERI
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 30xevr6


Shrani.si

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI
OVDE
RAZMJENA BANERA
AKO STE ZA RAZMENU ILI SARADNJU ONDA PIŠITE OVDE


NAŠI PRIJATELJI
Shrani.si

banner

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 15fovnb

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Krajin12





Shrani.si

DVORCAFE & RSK
LINKOVI PRIJATELJSKIH FORUMA
1. RSK-RADIO

SLUŠAJTE RSK RADIO I OVDE
SLUŠAJTE RADIO RSK>>OVDE<<
POSJETIOCI

Flag Counter
FORUM DVORCAFE
DOBRO DOŠLI NA FORUM DVORCAFE
PRAVILA PRI REGISTRACIJI
Pravila pri registraciji:
1) Registrirajte se sa pravom i važećom e-mail adresom.
2) Nalog neće biti odobren ako e-mail adresa nije važeća, ne pišite ime velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima.
3) Ako u roku od 1-2 dana vaš nalog nije aktivan to znači da vam nije ispravna e-mail adresa ili ste pisali velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima u tom primeru će vaš nalog biti obrisan.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo naše članove da se ne služe raznim trikovima i forama lažnim adresama brisanje naloga registracijom itd da im to neće proći. Takvi će biti trajno banovani sa našega foruma.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo sve naše članove da uzmete 2 minuta vremena i pročitate pravila foruma te da se ponašate skladno sa pravilima.
Zato vas molimo pročitajte ih i javite se na poruke administracije da nebi došlo do neželjenih problema.

 

 Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
DC nije aktivan
Uploader
Uploader
avatar


Broj poruka : 31206
Points : 58308
Reputation : 18
Datum upisa : 25.03.2010

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Empty
PočaljiNaslov: Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010   Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Icon_minitime17/5/2012, 15:55

Nazad na vrh Ići dole
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010   Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Icon_minitime20/5/2012, 10:15

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Grb_Zvornika


ZVORNIK 26.06.2010.

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3735
Auuu... ja vama ne mogu opisati što ja ranije nisam došao u KUD Krajina :-[ Tu pred nosom mi je bio... a ja se više zaglupljivao knjigom, i loptom Very Happy , umesto harmonikom i kolcetom Razz
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3763
Evo još kada je KUD Krajina organizovao Prvi festival folklora Srba zapadno od Drine "Širi mi se moje kolo malo" u Domu sindikata 8. maja 2010, još tada smo sa našim gostima KUD "Sveti Sava" iz Zvornika, pomenuli da bi moglo da se organizuje naš dolazak na Vidovdanski sabor 26. juna 2010, kod njih u Zvorniku. Ostalo je na njim da nam pošalju poziv i zvanično, što je i učinjeno pre 3 nedelje.
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3762
Zvornik je inače mala varoš na samom istoku Republike Srpske, takoreći na Drini (reci koja je opisana i opevana u srpskom rodu bezbroj puta... ali silom prilika ispada da razdvaja jedan narod). Žalosno je što gradić nema perspektivu, tačnije slabo se ulaže u Zvornik, iako bi to moglo, pa mladi ljudi, čim nešto završe od škole, idu u beli svet :-[
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3759
Postoji grupa entuzijasta i zaljubljenika u folklor koji su zaista ponos svoga grada KUD Sveti Sava, koji se lepo druže i rade... EVO JAVNO IM SVIMA UPUĆUJEM SVE POHVALE, kako za njihov rad, tako i za organizaciju Vidovdanskog sabora 2010, i naravno naš doček!!! Inače ovaj Vidovdanski sabor 2010 je bio ujedno i proslava 600 godina grada Zvornika.
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3760
Koliko se meni čini, a voleo bih da do tog dođe, da sa njima imamo što kažu pobratimske odnose, jer od ovih KUD koje sam ja video do sada gde smo nastupali, oni su me najviše oduševili. KUD Sveti Sava ima već odlične odnose sa jednim KUD iz Vardarske Makedonije. I oni su već bili njihovi gosti u dole, a sada su ih ugostili kod sebe u Zvorniku.
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3736
Uglavnom, mi smo se par nedelja uštimavali oko našeg nastupa za taj Vidovdanski, peti po redu, sabor. Jer iznenađujuće bilo je 2 debitantkinje na sceni, 3 curice sa slabijim stažom na sceni (1-2 nastupa), i jedna koja je baš veteranka, a najlakša je u kilaži ubedljivo ;) Nisu imale tremu, to je najvažnije. I eto mi se tako onda dogovorimo da ćemo ići u 9 izjutra. S time da smo moga rođu trebali usput da pokupimo, jer je imao neka svoja važna posla ;]\/ Very Happy neki su zapravo od njemu bliskih ljudi bili ljubomorni na njega... ali ja kažem... neka, samo neka je njemu bilo fino 8) Posle se u hali pojavio. ;D
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3738
Na našem putu do Zvornika, prvo smo stali u jednu kafanicu kod Miće 8) ... a posle naravno i do Tršića, sela koje je poznato po reformatoru srpskog jezika Vuku Karadžiću, zaslužnog po tome što je ovo jezik kakvim danas pišemo. Obišli smo to etno selo, videli kako to sve izgleda, napravili par slika, i neki su kupili frulice, pa su duvali u njih ko da su u "milanskoj skali"... ;| Very Happy
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3708
Stižemo u Mali Zvornik prvo, i tu smo klopali, a onda ono što nažalost zovemo granica. Jedna curica zaboravila ličnu kartu, ali je imala dokument sa slikom, i uspevamoo bez većih problema da pređemo žicu. Na drugoj strani puno ljubazniji, i predusretljiviji, jer su znali šta se taj dan održava u njihovom gradiću... folklorni sabor, a ne skup mafijaša, pa da sada treba svakom zubni karton pregledati.
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3672
Čim smo mi stigli u Zvornik, dočekala nas je jedna curica Dragana, koja je inače bila u BG 8. maja 2010, pa nam je ona bila vodič. Pohvala za nju, i njen trud oko nas. Šta god da nam je falilo, i trebalo, sve nam je izašla u susret. A i jako lepe majice su za ovaj sabor KUD Sveti Sava odradili. Imamo mi jednog u našem KUD koji bi bio pravi delija za nju. ;) Šta bi falilo da bude snaja krajiška. Ali rođo mora prvo da navrne ovog đuvegiju u normalu, da se ne sramotimo pred onako finim ljudima ;|
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3731
Prebacili stvari u osnovnu školu, dobili sendviče, i presvlačenje. Taman se presvukli, kad stižu i ostali Zvorničani da se pozdravimo... većinu sam ih zapamtio, ali bome bilo je pozdravljanja sa nekima da ih ne znam :-[
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3730
Cela situacija je bila takva da je ceo program trebao ići na Drini, što kažu naši domaćini, bude jedan prelep doživljaj. Ali zbog kiše smo se preselili u halu SRC "Zvornik", odmah pored Drine. Kiša i jeste pomalo padala taj celi dan. Učesnici Vidovdanskog sabora 2010, su bili poređani u koloni, s time da su iz svakog KUD po dvoje išli napred da nose zastave, jedna je bila srpska trobojka, a druga zastava ovogodišnjeg sabora.
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3734
Posle smo otišli na služenje parastosa poginulima u Otadžbinskom ratu 1991-95, koji se nalazi u centru Zvornika. Tamo su sveštenici služili. Bilo je i okupljenog naroda. I posle pravac hala. Tamo smo bili neki peti po redu.
Dok smo čekali da svi izađemo na scenu, iz jednog KUD, mislim da je reč Sokolčanima, momci počeše da sviraju harmonike i bubanj, pa sve u 16 počeše omladina da peva, igra kolo, ono je bilo neopisivo! ;) :<|
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3755
Mi na sceni, igrali smo već dobro poznato ličko gluvo kolo, sa kompletnom koreografijom vučarenja (koreograf Rajko Kesić). Dosta dobro je to izgledalo... jedna samo greška se potkrala, momku koji je zapravo prvi puta sa nama na sceni. Ali ne mari za to... bilo je toga, i biće... živi smo ljudi.
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 ResizeofIMG_3743
Nakon toga, naše presvlačenje, pa posle opet u halu. Gde smo gledali i zabavni deo, gde su lokalni pevači uzeli mikrofona i zapevali pesmice. A mi smo takođe bili dole onda na podijumu, pa su svi mogli da zaigraju.
Pakeraj posle, i pravac BG. Bilo je želja da se svraća na kakvu jagnjetinu Neutral< :[| ;]\/ ... ali posle se videlo da to iz "inata nije moglo da se desi" Very Happy Very Happy Very Happy
02 sata stižemo u centar, i razlaz... već danas u 18 sati nova proba :-[


Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010   Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Icon_minitime20/5/2012, 10:19

Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Sponsored content





Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010   Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vidovdanski sabor - Zvornik 26. jun 2010
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» REPORTAZA TV DUGA SAT Sedamnaesti Vidovdanski Sabor - Gorava, Krajcinovici (2011)
» XXXIII Sabor srpskog izvornog narodnog stvaralaštva Banja Vrućica - Teslić 18 - 19.06.2010
» Janjski sabor 2012
» Beogradski Sabor 1968
» Beogradski sabor 1966

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
»DVORCAFE« :: 2 » DISKUSIJE RAZNE IGRE KOMENTARI « :: Krajina-
Skoči na: