»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da bi ste mogli pristupiti i videti kompletan forum morate biti registrovani član kod nas.
Članovima brez poruka je onemogućen dostup linkovima.
Gostima je onemogućen pristup downloadu.
Registracija je besplatna
Dođite da se družimo.

TIM DVORCAFE
»DVORCAFE«
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
»DVORCAFE«

»FORUM DVORCAFE / DVOR NA UNI«
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupiRSK RADIO
POZDRAV, AKO HOĆETE VIJDETI LINKOVE DOWNLOADA MORATE URADITI SLIJEDEĆE
1). DA SE REGISTRUJETE ALI PRIJAVTE NA NAŠ FORUM
2). POSLIJE 10 NAPISANIH PORUKA ĆE TE MOĆI VIDJETI LINK
3). GOSTI NEMAJU PRISTUP DOWNLOADU
4). SVE VAM PIŠE NA FORUMU U TEMI >> OVDJE << [KAKO DA VIDIM LINK]
1). MOLIM SVE NAŠE ČLANOVE DA SE SUZDRŽE OD RAZNIH PRVOKACIJA I UVRIJEDE DRUGIH ČLANOVA FORUMA
2). BUDITE PRISTOJNI I POSTUJTE DRUGE AKO HOĆETE DA VAS NEKO POSTUJE
3). OVDJE NEMA POLITIKE RAZNIH DISKUSIJA O TOME, RAZNIH VRIJEĐANJA NA VJERSKOJ I NACIONALNOJ PRIPADNOSTI ZATO VAS MOLIM SUZDRZITE SE OD RAZNIH ISPADA
4). AKO BUDETE IMALI TAKAV ILI SLIČAN PROBLEM ONDA PIŠITE >> OVDJE <<
5). SVAKI ISPAD I VRIJEĐANJA BIĆE STROGO KAŽNJENO [BAN]
1). MOLIMO SVE NAŠE ČLANOVE DA NE POSTAVLJATE RAZNE VIDEO SNIMKE SA UVREDLJIVIM SADRZAJIMA NA NACIONALNOJ I VJERSKOJ
PRIPADNOSTI
2). U SUPROTNOM ĆETE BITI TRAJNO ODSTRANJENI / BANOVANI SA FORUMA BREZ UPOZERENJA
1). RSK RADIO JE KRAJIŠKI RADIO ONLINE 24/h NA DAN I 365 DANA U GODINI
2). AKO STE ZA MUZIČKU ŽELJU ONDA STE NA PRAVOM MJESTU
3). PIŠITE NA MALOM ILI VELIKOM CHETU TAD KAD JE DJ RSK RADIO /ADMIN /SLOBO / RSK PRISUTNI
4). BILO KOJU VRSTU MUZIKE OSIM NACIONALNE ISPUNJAVAMO NAŠIM ČLANOVIMA OBA FORUMA I TO SVE BESPLATNO
5). UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO KOJA PJESMA BUDE NA VJERSKOJ ALI NACIONALNOJ PRIPADNOSTI HVALA
24/h SA VAMA / RSK RADIO
NAŠI BANERI
Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. 30xevr6


Shrani.si

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI
OVDE
RAZMJENA BANERA
AKO STE ZA RAZMENU ILI SARADNJU ONDA PIŠITE OVDE


NAŠI PRIJATELJI
Shrani.si

banner

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. 15fovnb

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Krajin12





Shrani.si

DVORCAFE & RSK
LINKOVI PRIJATELJSKIH FORUMA
1. RSK-RADIO

SLUŠAJTE RSK RADIO I OVDE
SLUŠAJTE RADIO RSK>>OVDE<<
POSJETIOCI

Flag Counter
FORUM DVORCAFE
DOBRO DOŠLI NA FORUM DVORCAFE
PRAVILA PRI REGISTRACIJI
Pravila pri registraciji:
1) Registrirajte se sa pravom i važećom e-mail adresom.
2) Nalog neće biti odobren ako e-mail adresa nije važeća, ne pišite ime velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima.
3) Ako u roku od 1-2 dana vaš nalog nije aktivan to znači da vam nije ispravna e-mail adresa ili ste pisali velikim slovima, nacionalnim i žalećim imenima u tom primeru će vaš nalog biti obrisan.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo naše članove da se ne služe raznim trikovima i forama lažnim adresama brisanje naloga registracijom itd da im to neće proći. Takvi će biti trajno banovani sa našega foruma.
OBAVJEŠTENJE ČLANOVIMA
Obavještavamo sve naše članove da uzmete 2 minuta vremena i pročitate pravila foruma te da se ponašate skladno sa pravilima.
Zato vas molimo pročitajte ih i javite se na poruke administracije da nebi došlo do neželjenih problema.

 

 Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.

Ići dole 
AutorPoruka
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime29/5/2011, 23:13

[size=150]Ево, свечано и да најавимо Крајинаду 2011! [/size]

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. PLAKAT2
Хм... сада се више и не пита шта је то Крајинада... сада ме само питају, када ће бити. 8)

А драго ми је због тога. Драго, јер смо буквално од ничега, само ове кљусине интернета, повезали се на КФ, и решили [size=150]2007. године[/size] да направимо изглет, окупљање Крајишника из Београда, и околине, пошто нам се наши чланови из дијаспоре нису могли прикључити. Кренули смо доста ентузијастично. Желећи да будемо покретачи и предводници једне нове снаге младих људи, који су желели посебан окуп самих Крајишника, у веселој, и пријатној атмосфери, без икаквих испада, и неке комерцијализације. Тада нас је само 6 са КФ, и тада смо утемељили нешто сасвим ново. Просто, родила се једна дивна идеја. Коју смо [size=150]08. јула 2007. године[/size]. на Ади циганлији у Београду зачели. Без обзира на бројност, утисци су били прелепи.

[size=150]Пролеће 2008. године[/size] донело је ново интересовање за тај окуп Крајишника на БГ Ади. Да би већ тада размишљали много више, и напредније. Тражили смо свој пут, где би се исказала наша љубав према нашем завичају, а то је Крајина. Хтели смо препознатиљивост преко заставе, и мајица. Успели смо прескочити ту велику препреку, и [size=150]12. јула 2008. године[/size] другу Крајинаду посећује укупно 28 људи. Дошли људи са свих страна Београда. А имали смо и делегацију из Новог сада, и срца Шумадије. Невероватна енергија нас је спојила тог дана у једно. Утисци су били заиста феноменални, јер смо видели колико можемо, и колико смо велики искорак направили. Тих 5-6 сати је пролетело као 5-6 минута. Сећања за цео живот, многима. Тако да се заправо дешава да се [size=150]посетиоци Крајинаде друже[/size] и после тог Петровдана 2008. Пуно снимака, слика је настало од посетиоца друге Крајинаде. Друже се чланови, постају кућни пријатељи, јер виде колико их иста осећања и размишљања везују.

[size=150]Трећу Крајинаду, 2009.[/size] године је било лакше организовати за нијансу, али је бројност порасла више него дупло... скоро 60 људи је било 11. јула 2009. посетило београдску Аду, и удружили смо нову енергију, где је и вокални део дошао до изражаја, па се из већине наших грла заорила крајишка ојкача младости, и полета. Заиграли кола, наша аутентична... имали госте из Либана, који су тек завршили са учешћем на Универзијади у БГ. Гости су нам стизали из далеких крајева, не само Србије, већ и Европе! Наши људи у дијаспори су почели да свој годишњи одмор усклађују са Крајинадом... а нема већег признања од тога. Направили смо и нове мајице, сашили и нове заставе... Дешава се да је атмосфера на трећој Крајинади толико добра, да посетиоци једноставно неће да иду кући, јер им је лепо?! Има ли већег признања? Никакви инциденти нису забележени... заиста фин скуп младих људи, и оних мало старијих, као и деце. Знају читаве породице да дођу. А разлог је једноставан за нашу формулу успеха: нема политике, нема комерцијализације, нема опијања и сл.

Четврта Крајинада, одржана је [size=150]3. јула 2010.[/size] исто на БГ Ади, и остали опет до мрака 8) Бројност нам се опет повећала, [size=150]прешли смо бројку 70 људи.[/size] :<| Бројност није нешто чиме се оптерећујемо, али лепо је када расте. Атмосфера наравно да је била добра, гужва и фрка, око организације, као и сваке године, али све је супер када знаш да си нешто добро радио. :<| Сјатило се наше младости и пар ветерана, ујединили смо опет енергију... играли фудбал, вукли конопац, љуљали се, шетали, купали, смејали. Прошле године су певачи мало затајили ;]\/. Међутим, кад је Нина запевала, стварно су људи били одушевљени. Да не испадне сад како се сами хвалимо, можете погледати снимке на јутјубу (ако укуцате Крајинада 2010), па ћете вам мало дочарати атмосферу. 8)

Сада спремамо и пету Крајинаду која ће се одржати 02.07.2011. године, на истом месту - београдска Ада. О атмосфери и да не причам како ће бити добра, јер долази заиста сјајна екипа момака и девојака, који ће да запевају, заиграју... уз клопу, пиће, фудбал, традиционалне крајишке игре... ОВО ДРУЖЕЊЕ ЋЕ ВАМ ОСТАТИ НЕЗАБОРАВНО! Улазак ће се плаћати, али не велике суме новца... око 350 динара. Биће за тај новац пиће, и мезетлука (остало смо видели да одузима време, и новац, па прескачемо).
Мајице ћемо такође имати ове године беле боје, које купујете по жељи, а не по обавези.

Зато вас и позивам у име свих људи који се труде и долазе на Крајинаду 2011, да дођете 2. јула на Аду, у 12 часова (на улаз код камења)... чистог срца, са осмехом на лицу, а за остало ћемо се ми побринути. Што каже једна чланица КФ, "немојте тражити изговоре, тражите разлоге да дођете". Биће сјајно као и прошлих година. Немојте се оптерећивати ако не дођете тачно у 12 сати код камења, јер Крајинада не траје 2 сата, па да ће те нешто пропустити... траје сатима, па и ако дођете мало касније добро сте нам дошли! ;)


Поздрав сивма, уз наш слоган: [size=150]КРАЈИНАДА - ТАМО ЂЕ СМО МИ![/size]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime29/5/2011, 23:14

Važna napomena:
Na Krajinadi ce biti slikanja i snimanja, tako da ce se taj video materijal i slike, preneti i na KF, i druge sajtove koji su najavljivali Krajinadu. Što znaci da nece biti cenzurisanja. Ovo prensite svima koje pozivate na Krajinadu.
[u]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime29/5/2011, 23:14

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Resizemajicekrajinade2011

Само да кажем ово за мајице.
Цена је 600 динара, ако се наручују преко нас. А ако иде наруџба преко продавнице "Отаџбина" у Београду, онда је 1000,00 динара, односно 10 евра.
Оно што је битно јесте да сав приход од продатих мајица иде српским породицама у Крајини!!! И преко нас, и преко продавнице "Отаџбина".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime17/6/2011, 23:27

Ево и наше видео најаве Крајинаде 2011, са нашом новом песмицом!

Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime5/7/2011, 21:13


























Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
chule80
Uploader
Uploader
chule80


Broj poruka : 140
Points : 174
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2010
Lokacija : КРАЈИНАДА!!!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime5/7/2011, 21:15

КРАЈИНАДА 2011


Хм... ранијих година када се нађем у ситуацији да требам описати Крајинаду, мени обично лако то иде... али сада нешто се језик запетљао :<| Не знам одакле да почнем? :[| ;D

Почећу од помагача, јер свакако они заслужују СВЕ ПОХВАЛЕ! Прво побро, пашо, како год... ;) С обзиром да Рајка није била ове године на Крајинади, то се Класнић Бој прихватио посла, и одрадио како ваља ;]\/ ... мноого боље него лане ;|
Сада смо поделили посао и свак је обавио своје. Он пиће а ја све остало :) Мени је то јутро при куповини помагала и Миња 8) Да, да... она што стално игра у колу :}\/ А на самој Крајинади моја десна рука је била Наташа. :<| Цурица коју не знам како да опишем, јер не само да уме око ђаконија, већ је у фудбалу надмашила половину момака, и забила им 3 комада ;| ... ово се не шалим. :<|

Да кажем пар речи око бројности, пошто је мања, него прошле године. Неколико људи који су мислили да дођу на Крајинаду, питали су ме "шта ће бити у случају кише?" ::) Као да је киша икада била проблем... сада почетак јула, а не децембра, па да киша треба да нас плаши. Један члан КУД Крајина ми каже да чак померимо пету Крајинаду за следећу суботу ??? на шта сам се само насмејао ;D Јер то не долази у обзир. Прво, 2009. године сам насео на ту идеју о померању Крајинаде за дан после, па је то живело неких 3-4 сата, а после смо вратили на већ предвиђену суботу. Тада ме невиђено болела глава, а од оца сам добио невероватно добру моралну лекцију, где се и данас сећам његове реченице: "Шта ти изиграваш? Људи организују концерте, светско првенство по киши... а ви не можете Крајинаду?!" :-[
Друго, чак и да је тако... КУД Крајина гостује следеће суботе у Лици, што ће рећи да добар део људи са Крајинаде ће бити доле баш у завичају... Што ће рећи да је морало бити пета Крајинада субота 2. јула 2011!

Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Resizekrajinada2011_15

И стварно... сам тај почетак није баш обећавао. У 07 сати сам ја устао, спремио ствари, и правац центар да покупујем са Мињом шта треба на пијаци, а после до просторија КУД Крајина да узмем хармонику, и гитару. Негде око 8 сати киша почиње да пада... падала је и у пола 10, неких пола сата док сам био у ауту Sad Могао сам и ја да плачем са њом Very Happy Ал' рекох себи "па нећеш ваљда да будеш ко ови мишеви што се завукли у рупе и боје се кише" ;| :<| 8) Very Happy Very Happy Стиже охрабрујући смс, где каже биће сунца и разведравање врло брзо... и стварно би тако 8)
Изађем ја, а дођоше Наташа и Класнић, па повадимо ствари, с тиме да су побри дозволили улазак са фићком, а мени нису ::) ;]\/ (мито и корупција) :- Very Happy ;| Онако ничим изазвани, дођоше нам личани... а ја би додао гуливери... један велики, а други мали ;| Very Happy Углавном, већ смо Наташа и ја почели да слажемо клопицу на овал редом: шунка, кулен, суви врат, ћевапчића, маслинке, сира у 2 варијанте... Видим ја да ови нерадници и забушанти зевају, тачније цури им вода на уста ;| ;D Међутим, како сам и ја био глаадаан, то смо ми одмах се прихватили посла, и навалили ко да нисмо 3 дана јели :]] И тада је овај мали гуливер звао Ђурђевка да пренесе извештај о слагању мезетлука на овале, како сам ја вредан и све остало... ;) Па зна она то и без тих преноса 8) Very Happy
Већ после тога долази нам људи... Оно беше Далматинска делегација дошла када је грануло сунце 8), дође и Банија, а оно сунца још више @->- ... Почело окупљање око 14 сати, таман се све разведило. У том првом моменту била је некако гитара доминантна, јер Жељо зна да свира гитару а не хармонику... А овај Мика се оглушио на захтеве Крајишника! >Sad Међутим, склопила се фудбалска екипа која је изашла на мегдан, 5 на 5, где је свака имала по 2 цуре. И могу да кажем да су се цуре доообро показале на терену :]] ... Једна Банијка била је убитачан центарфор :<| , која бије ко да је из Далмације ;| Very Happy Very Happy Далматинке играју босе, њима то не смета. ;) За разлику од даматинаца, који су пригрлили пиву, и није их занимало шта се дешава на терену ;| ;]\/ У тој првој утакмици смо поражени 5:2, а ја сам дао наш први гол. Онда следи пауза, да се одморимо, и после се играла друга, где смо им вратили петарду 5:1 ;| Very Happy Very Happy Да не кажем сада, како је Наташа дала 3 гола, јер не верујем да ће ико поверовати! 8) Цура се добро показала и на голу... Ови Банијци нису могли да дају гол! ;| Very Happy Један наш гост из Панчевачке делегације дошао је са својим маленим, Рашом. Мали јест да има 10ак година, али трчи и удара лопту као одрастао. ;) Свиђа ми се када људи доведу децу. Верујем да му је било занимљиво да игра са осталима ;) Један абер са фудбала. Мене зову људи и кажу како ме "зове жена" на телефон, да прекинем фудбал :) ... А оно јавља се друга жена, и ја причам на телефон, и играм фудбал. Very Happy Very Happy Дошао нам је наш пријатељ Сокол из Русије! Донео чак и неки поклон, али тај што је требао то да донесе, није ни дошао иако нам обећава 3 године већ да ће доћи. :-[ >Sad
Додуше, један је испунио обећање, онај из најљуће личке екипе! Добро се показао на фудбалу, и код цурица 8) :]]
После смо се и сликали... али слика нема превише, бар не код мене... јер ја сам хтео да уживам на Крајинади. Догодине ћу морати наћи некога ко ће то да слика и снима, а ми сви да уживамо.
Е онда смо у једном моменту решили да вучемо конпац, то је изгледало мнооого боље него прошле године. Тачније, створио се прави такмичарски дух, јер се конопац вукао неколико пута, ја сам био судија ;) Неки су чак и руке окрвавили на конопцу, јер је било баааш жестоко, било је и падања, и навијања, и свега ;D А такмичари жељни победе да сам морао да уредујем ко прави судија 8). После смо чак и бацали камена са рамена, јер је мрки вук се сетио да треба да понесе ону своју каменчину. Најдаље је бацио један момак из Книна, колико сам ја мерио 32 стопе. Ја сам узео учешће са осталим момцима, а и цурама, и нисам се прославио, али нисам ни задњи ;| Пашо нешто виче да је ваљда бацио више од мене... Very Happy Да ли јесте или није, појма немам ;D ;D ;]\/
Коначно се сетио и Мика да узме хармонику и да одсвира једно ужичко... свирао је и после, а и мрког вука из групе Плитвице морам да похвалим... Прво за свирку, јер се није либио ко лане. Можда је то због жене ;| ;D Али после је и уживо запевао са момцима 8) Пао мрак, ништа се не види, а они розгају, све се пролама 8) :}\/ :<|
Снежу морам да похвалим, прво на ширењу информација, а друго што је она ове године преузела бригу о специјалитетима, па је направила чупавце, за које верујем да није остао ниједан. Значи, може се и 2 пута удати! ;)

Тамо су нам пришла двојица момака из Книна, који су дошли са своју друштвом, али види се да им је срце крајишко, и да су заправо више били са нама ;) :<| Мада ме изненадило присуство панчевачке екипе, којој упућујем све похвале.
Све до мрака, и то мрклог мрака ми смо остали на Крајинади, баш као што треба. Онда пакерај, нисмо ђубре оставили иза себе, већ покупили. И правац кућама, на заслужени одмор! ;)

За разлику од прошле године, нисмо имали толику врућину, јер лане је било 35'С, и то мислим да је мало "убило" људе, јер нису могли да издрже тај притисак. Сада је било знатно свежије, и самим тиме пријатније. Хоћу рећи да су они који су одлучили да остану код куће, ипак на губитку. Нама је ипак било лепше... а ја ћу бити слободан па рећи лепше него лане. Јер лане ем је била врућина, ем пуно људи... сада сам имао више прилике за уживање са људима.


И заиста, све похвале људима који су дошли, па смо се опет сјајно дружили!
КРАЈИНАДА - ТАМО ЂЕ СМО МИ!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.krajinaforce.com
Sponsored content





Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.   Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011. Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Најава догађаја: Крајинада 02. јул 2011.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Најава догађаја: КРАЈИНАДА 03.07.2010!!!
» Најава догађаја: Крајинада 1. јул 2012!
» Седма Крајинада: 6. јул 2013.
» Jovan Mihaljica 2011 - (LIVE) - Dugina zeljoteka (TV Duga Plus 2011)
» Sladja Ristic - 2011 - Show program - (TV Duga Plus 2011)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
»DVORCAFE« :: 2 » DISKUSIJE RAZNE IGRE KOMENTARI « :: Krajina-
Skoči na: